maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                     wyprawy konne po maroku

maroc à cheval

                             

                   wyprawy konne po maroku

DZIEŃ 1

 

Wyprawę rozpoczynamy w Marrakeszu, ale od razu z lotniska wyruszamy w długą drogę na południe kraju - do Zagory, gdzie w okresie zimowym prowadzimy naszą stajnię. Droga będzie prowadziła przez góry Atlas, wśród ośnieżonych szczytów,  Będzie dużo zakrętów, zmian wysokości, dlatego podróż zajmie nam ok. 7 h. Wynagradzają to widoki - od skalistych gór Atlasu, pokrytych śniegem szczytów, po oazy z kwitnącymi drzewami w dolinach, księżycowe góry Anty Atlasu i  gaje palmowe w okolicach Zagory.

 

DZIEŃ 2

 

Konie, konie, dziś będą konie! A więc dziś wskakujemy w siodła i ruszamy na naszych rumakach w trasę. Jeździmy cały dzień, ok. 5 h z przerwą na lunch, który jemy pod palmami. Trasa poprowadzi nas przez berberyjskie wioski zbudowane z gliny i słomy, okoliczne ogrody pełne kolendry i palm daktylowych, wjedziemy na wzniesienia, z których roztacza się piękna panorama na okolicę. Popołudniem wracamy odstawić konie do stajni i siebie do hotelu.

DZIEŃ 3

 

Znów na konie. Tym razem skierujemy się w drugą stronę  - przejedziemy przez wąskie ścieżki wśród gór Zagory, by wydostać się na okoliczne hamady. Przez księzycowe przestrzenie pokryte gdzieniegdzie akacjami i tamaryszkami dotrzemy do piaszczystych wydm Tinfou.

 

 

DZIEŃ 4

 

Wąskie ścieżki, rzeka, gaje palmowe, gliniane domy, dużo galopów w egzotycznej scenerii Zagory.  Jak co dzień świeżo przygotowany lunch zjemy po drodze, dając koniom również chwilę odpoczynku. Po całodziennej wyprawie czas

DZIEŃ 5

 

 

Tym razem po śniadaniu wyruszamy samochodem na wielkie wydmy pustyni zwane Erg Chigaga. Przed nami ok 100 km po bezdrożach, wśród gór i ogromnych przestrzeni. Jedziemy 4x4, więc możemy wjechać w piach i na wydmy. Camping, do którego zmierzamy położony jest wśród ogromnych piaskowych gór. Śpimy w dużych namiotach z łóżkami, dywanami. Jest prysznic z gorącą wodą, salon, gdzie jemy i miejsce na ognisko. Sahara jest magiczna przede wszystkim w nocy, gdy ma się wrażenie, że gwiazdy zawieszone są tak nisko, że można ich dotknąć. Pod rozgwieżdżonym niebem rozpalimy ognisko, rozstawimy bębny i pobawimy się razem pod szerokim niebem Sahary.

 

Cena: 3000 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 6 do 10 osób

 

Jedź z nami

 

DZIEŃ 6

 

Kolejny dzień na 4 kołach - zabierzemy Was w miejsca, gdzie nie ma dróg, na księżyc, na piaski, czyli będziemy jeździć  po bezdrożach Sahary, pokazywać Wam najpiękniejsze widoki aż pod wieczór wrócimy do Zagory.

 

ZAGORA

Najbliższe terminy:

 

13/12/2020 - 20/12/2020

20/01/2021 - 27/01/2021

 

E-mail
imię i nazwisko:
numer telefonu:
data rajdu
poziom jazdy konnej w terenie
wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en
  3. fr

 

DZIEŃ 7

 

Powrót do zgiełku miasta...po kilku dniach na pustkowiu miasto wyda Wam się huczne, przepełnione, bardzo zajęte i pełne pośpiechu. Możecie uciec przed jego natarczywością na dach riadu lub zatopić się  w tętniącym życiu Marrakeszu.   

 

 

DZIEŃ 8

 

Home, sweet home, czyli podróż do domu.