maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                     wyprawy konne po maroku

maroc à cheval

                             

              wyprawy konne po maroku

DZIEŃ 1

 

Wyprawę rozpoczynamy w Marrakeszu i zostajemy pierwszy dzień w ochrowym mieście. Czekają na nas kolorowe dywany, góry przypraw, zapach skór, niekończące się kramy, korzenna kawa, słodki nugat, zaklinacze węży...wąskie uliczki, orientalne jedzenie, wysypujące się owoce, miliony oliwek...czyli w skrócie plac Jmaa El Fnaa. To tam dziś rozpoczniecie przygodę z Marokiem. W Marrakeszu można się zakochać lub go znienawidzić, ale na pewno warto go zobaczyć. Na koniec odpoczynek w riadzie, z kolacją na tarasie lub patio - wszystko w tradycyjnym marokańskim stylu.

 

 

DZIEŃ 2

 

Dziś wyruszamy w długą drogę na południe kraju - do Zagory, gdzie w okresie zimowym prowadzimy naszą stajnię. Droga będzie prowadziła przez góry Atlas, wśród ośnieżonych szczytów,  Będzie dużo zakrętów, zmian wysokości, dlatego podróż zajmie nam ok. 7 h. Wynagradzają to widoki - od skalistych gór Atlasu, pokrytych śniegem szczytów, po oazy z kwitnącymi drzewami w dolinach, księżycowe góry Anty Atlasu i  gaje palmowe w okolicach Zagory.

DZIEŃ 3

 

Konie, konie, dziś będą konie! A więc dziś wskakujemy w siodła i ruszamy na naszych rumakach w trasę. Jeździmy cały dzień, ok. 5 h z przerwą na lunch, który jemy pod palmami. Trasa poprowadzi nas przez berberyjskie wioski zbudowane z gliny i słomy, okoliczne ogrody pełne kolendry i palm daktylowych, wjedziemy na wzniesienia, z których roztacza się piękna panorama na okolicę. Popołudniem wracamy odstawić konie do stajni i siebie do hotelu.

 

 

 

DZIEŃ 4

 

Znów na konie. Tym razem skierujemy się w drugą stronę  - przejedziemy przez wąskie ścieżki wśród gór Zagory, by wydostać się na okoliczne hamady. Przez księżycowe przestrzenie pokryte gdzieniegdzie akacjami i tamaryszkami dotrzemy do piaszczystych wydm Tinfou. 

DZIEŃ 5

 

 

Wąskie ścieżki, rzeka, gaje palmowe, gliniane domy, dużo galopów w egzotycznej scenerii Zagory.  Jak co dzień świeżo przygotowany lunch zjemy po drodze, dając koniom również chwilę odpoczynku. Po całodziennej wyprawie czas na relaks przy kolacji, bębnach i lampce wina.

 

Cena: 3600 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 4 do 10 osób

 

Jedź z nami

 

DZIEŃ 6

 

Tym razem po śniadaniu wyruszamy samochodem na wielkie wydmy pustyni zwane Erg Chigaga. Przed nami ok 100 km po bezdrożach, wśród gór i ogromnych przestrzeni. Jedziemy 4x4, więc możemy wjechać w piach i na wydmy. Camping, do którego zmierzamy położony jest wśród ogromnych piaskowych gór. Śpimy w dużych namiotach z łóżkami, dywanami. Jest prysznic z gorącą wodą, salon, gdzie jemy i miejsce na ognisko. Sahara jest magiczna przede wszystkim w nocy, gdy ma się wrażenie, że gwiazdy zawieszone są tak nisko, że można ich dotknąć. Pod rozgwieżdżonym niebem rozpalimy ognisko, rozstawimy bębny i pobawimy się razem pod szerokim niebem Sahary.

 

 

ZAGORA

Najbliższe terminy:

 

 

E-mail
imię i nazwisko:
numer telefonu:
data rajdu
poziom jazdy konnej w terenie
wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en

 

DZIEŃ 7

 

Kolejny dzień na 4 kołach - zabierzemy Was w miejsca, gdzie nie ma dróg, na księżyc, na piaski, czyli będziemy jeździć  po bezdrożach Sahary, pokazywać Wam najpiękniejsze widoki aż pod wieczór wrócimy do Zagory. 

 

 

DZIEŃ 10

 

Home, sweet home, czyli podróż do domu.

 

DZIEŃ 8

 

Jesteście kinomaniakami? To dziś zatrzymamy się w wiosce filmowej  - Aint Ben Haddou Wioska to ufortyfikowana osada znajdująca się u stóp góry, będącą bohaterką wielu produkcji i atrakcją turystyczną. Malownicza, wspaniale pozuje do zdjęć. Z rozciągającą się panoramą na całą okolicę.

Zobaczymy też kawałek historii Maroka – władza, zdrada, bogactwo, ruina...czyli największa posiadłość władcy południa - paszy Galouani.

 

 

DZIEŃ 9

 

Powrót do zgiełku miasta...po kilku dniach na pustkowiu miasto wyda Wam się huczne, przepełnione, bardzo zajęte i pełne pośpiechu. Możecie uciec przed jego natarczywością na dach riadu lub zatopić się ponownie w tętniącym życiu Marrakeszu.