maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                     wyprawy konne po maroku

maroc á cheval

                             

                   wyprawy konne po maroku

DZIEŃ 1

 

Po przylocie do Marrakeszu ruszamy na południe - przez wysokie góry Atlas, drogą pełną zakrętów, wiraży, zmian wysokości, aż wjedziemy na ponad 2000 m, skąd roztacza się przepiękna panorama na okolicę. Góry nas długo nie opuszczą, droga nie jest łatwa, ale krajobrazy niezapomniane. Będzie też trochę historii – dziś zagościmy w ruinach kashby Telouad, z historią o władzy i zdradzie, a przenocujemy w Aint Ben Haddou – najlepiej zachowanej i znanej osadzie z XVI w.  Nocleg w typowo marokańskim stylu, z górami w tle i hammamem dla chętnych

 

 

DZIEŃ 2

 

Po śniadaniu wyruszamy dalej na południe - przez AntyAtlas, mijając filmowe miasto Ouarzazate. Po drodze mijać będziemy też oazy z kwitnącymi migdałami w dolinach, księżycowe góry Anty Atlasu i gaje palmowe w okolicach Zagory. Naszym celem jet Zagora - ostatnie duże miasto przed pustynią, gdzie w sezonie zimowym prowadzimy naszą stajnię. Po trudach podróży jemy kolację w hotelu i spędzamy ostatnią noc w łóżkach wśród cywilizacji.

DZIEŃ 3

 

Po śniadaniu wsiadamy na konie. Przed nami długi dzień - maszerujemy wzdłuż pasma górskiego gór Bani - najdłuższego w Maroku. Mijamy farmy z uprawą arbuzów, migdałów i lucerny, kępy stepowych traw, małe wydmy, otacza nas krajobraz stepowy. To też dzień na zapoznanie z końmi - będzie sporo stępa, trochę kłusa i pierwszy galop. Obóz znajdziemy położony wśród wydm.

 

DZIEŃ 4

 

Przeprawa przez wydmy, trochę galopów na rozgrzewkę.  Zbliżamy się do gór, by przeprawić się na drugą stronę. Wchodzimy z końmi w ręku po wąskiej ścieżce. Po wdrapaniu się na szczyt rozwija się przed nami hamada z widokiem na kolejne pasmo gór. I tak maszerujemy przez góry. Pod koniec dnia dojeżdżamy do obozu położonego w oazie - z rzeką wijącą się wśród palm, wielkim korytem wyłożonym płaskim kamieniem. Pomimo zimy pogoda powinna pozwolić na wykąpanie się w ostatnich promieniach słońca.

DZIEŃ 5

 

Powoli będziemy opuszczać kamienistą pustynię i zbliżać się do piasków. Po lunchu podłoże zmieni się na ubitą drogę, miniemy trochę zabudowań Nomadów i oaz, by dotrzeć nad jezioro - to zbiornik tymczasowy, który często wysycha. Być może znajdziemy tylko ślady wody, tropy ptaków i gazeli - to miejsce często odwiedzane przez wszystkie zwierzęta. Nocujemy na biwaku pod wielką wydmą - w dużych namiotach berberyjskich. Czekają na nas łóżka i prysznic z gorącą wodą :)

 

Cena: 4200 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 4 do 10 osób

 

Jedź z nami

 

DZIEŃ 6

 

To dzień wielkich piasków i wydm. Będziemy spacerować konno po pustyni, a na twardszym podłożu pobiegniemy cwałem. Biwakujemy nadal na wydmach, ale już w naszych standardowych namiotach.

 

DZIEŃ 7

 

Musimy wracać, więc opuszczamy powoli piaski Sahary i na powrót kierujemy się ku górom. Jeśli trafimy na porę, gdy niedawno spadł deszcz, zobaczymy jak pustynia potrafi się zazielenić. Lunch jeszcze na wydmach, ale powoli krajobraz zamienia się na bardziej stepowy. Małe wydmy będą nam jeszcze towarzyszyć na biwaku, ale przeważają już akacje i płaskie przestrzenie. Biwakujemy u stóp gór.

 

DZIEŃ 8

 

Szukamy przełęczy by przedostać się na drugą stronę gór. Lunch pod tamaryszkami, niedaleko osad Nomadów. Kobiety widząc turystów, często wynoszą na sprzedaż to, co mają w domach. Warto wesprzeć lokalną ludność, nabywając chustę czy symboliczne zabawki robione przez dzieci. Po lunchu czeka nas piesza przeprawa przez góry - nagrodą będzie piękny widok ze szczytu i duży galop do obozu z zachodzącym słońcem w tle.

TRASA na WIELKIE WYDMY
ERG CHIGAGA

Najbliższe terminy:

 

14-24/02/2021

 

 

 

  1. pl
  2. en
  3. fr

 

DZIEŃ 9

 

Przed nami ostatni odcinek do Zagory. Jeździmy tylko pół dnia - do lunchu, ale za to intensywnie. Dużo galopujemy, też po wąskich uliczkach wiosek, kłusujemy, przeprawiamy się przez rzekę, aż zawitamy z powrotem w stajni. Popołudnie mamy na lokalny hammam, zakupy w Zagorze, piwo w hotelu nad basenem etc. Kolację jemy wspólnie z całym zespołem w stajni, ale nocleg po całych trudach wyprawy już w hotelu.

 

 

DZIEŃ 10

 

Wracamy do Marrakeszu - popołudnie można spędzić robiąc ostatnie zakupy w medinie i chłonąc gwar miasta lub odpoczywając na tarasie w hotelu.

 

 

DZIEŃ 11

 

Czas się wyspać, zjeść śniadanie i wyjechać na lotnisko.