Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

ZNAD ATLANTYKU NA SAHARĘ

 

IMMOUZAR - ESSAOUIRA - MARRAKESZ -CHIGAGA - TALIOUINE - AGADIR

 

7 dni

DZIEŃ 1  AGADIR - IMMOUZAR

 

Przylot do Agadiru.  Agadir to miasto portowe, zrujnowane przez trzęsienie ziemi w latach 60-tych, dlatego nie ma prawdziwej starej części Agadiru.  To miejsce polecamy tylko tym, którzy lubią duże deptaki, kurorty, duże hotele i miejskie plaże. Jako że sami wolimy przyrodę to i Was wolimy zabrać od razu w bardziej urokliwe miejsce. A więc jedziemy trochę w góry, za Agadir, do Paradise Valley i Immouzar. Miejsce popularne wśród Marokańczyków na weekendowy wypoczynek, ale również urokliwe, z pięknymi wodospadami i oczkami wodnymi do kąpieli. 

 

Zakwaterowanie w Immouzar, w górach.

 

DZIEŃ 2 IMMOUZAR - ESSAOUIRA

 

Droga będzie prowadziła nad Oceanem. Na lunch zatrzymamy się na owoce morza na plaży. Możemy również wpaść do nas na konie, jeśli akurat jeździcie konno lub jeśli chcecie spróbować.  Aż dojedziemy do urokliwej Essaouiry, aportowego miasta, urzekającego swoją urodą, spokojem i nadmorskim charakterem. Będziecie mieć czas na połażenia po murach fortecy, pogubieniu się w zaułkach targów, zwiedzenie portu i posiedzenie na plaży.

Zakwaterowanie: riad w Essaouirze lub farma u nas w Sidi Kauki

 

DZIEŃ 3 ESSAOUIRA - MARRAKECH - AINT BEN HADDOU

 

 

Przemieszczamy się na południe. Droga do Marrakeszu to 3 h i prowadzi autostradą. Zatrzymamy się w tym najbardziej znanym mieście na lunch. Będziecie mogli zobaczyć sławny plac Jmaa El Fnaa i wybrane miejsca (pałac Bahia, grobowce Saadytów lub ogrody Majorelle).  To Wy wybieracie co jest dla Was priorytetem, ponieważ niestety na wszystko nie starczy czasu.

 

Dalsza droga będzie wiodła przez góry Atlas i sławną przełęcz Tiznit'n'Tischka (2260 m n.p.m.). Pod wieczór dojedziemy do osady Aint Ben Haddou. Droga jest kręta, ale widoki niezapomniane. Zatrzymamy się w typowej marokańskiej khasbie na noc.

 

Zakwaterowanie: kashba w Aint Ben Haddou

 

 

DZIEŃ 4 AIN'T BEN HADDOU - M'HAMID

 

Rano wybierzemy się by zwiedzić starą osadę, plan filmowy wielu produkcji, w tym Gry o Tron i Gladiatora. I podziwiać widok ze skarpy na całą okolicę. Potem ruszamy w drogę dalej na południe - przez miasteczko filmowe Ourzazate ze studiem filmowym, Zagorę, ostatnie duże miasto przed Saharą, aż do M'hamid - ostatniej osady przed wielkimi piaskami Sahary. Czasem możemy zamienić M'Hamid na wydmy Dunes des Juives, gdzie mieści się obóz fix, czyli obozowisko przenośne, rozkładfane co jakiś czas w sezonie.

 

Zakwaterowanie: duże berberyjskie namioty z łóżkami, prysznicem i dywanami. 

DZIEŃ 5 M'HAMID - ERG CHIGAGA

 

Pojedziemy na prawdziwą pustynię, gdzie nie ma nic oprócz piasku, wydm, wielbłądów i Nomadów. Chociaż wyobrażenia, że na pustyni panuje pustka jest mylne....na pustyni rosną rośliny, w miejscach gdzie zbiera się wodą zbierają się również zwierzęta. I są obozowiska, dzięki którym będziemy mieli gdzie przenocować. Ale ogrom przestrzeni i bliskość rozgwieżdżonego nieba jest nie do zapomnienia.

 

Zakwaterowanie : berberyjskie namioty

DZIEŃ 6 ERG CHIGAGA - TALIOUINE

 

Wyjeżdżając z piasków, wjedziemy w pustynię kamienistą, by trafić do Foum Zguid, bram do Sahary po drugiej jej stronie. Dalej drogą przez AntyAtlas do Tellouin. To mała wioska słynąca z szafranu i cudnych wąwozów. Zatrzymamy się tam na nocleg, by móc zobaczyć targ szafranowy i wypuścić się w góry.

 

Zakwaterowanie w Taliouine

CENA: zależy od liczby osób - robimy wycieczki prywatne, nie zbieramy grup, tylko zabieramy osoby, które zdecydowały się razem podróżować po Maroku 

 

TERMIN: polecamy od października do maja z uwagi na wysokie temperatury latem na pustyni

 

LICZBA OSÓB: 2 - 6; możemy zabrać więcej, wtedy ruszamy na 2 samochody

 

 

Skontaktuj się z nami

DZIEŃ 7 POWRÓT DO AGADIRU

 

Dalej przez AntyAtlas wracamy do Agadiru lub innej miejscowości, w której macie nocleg. 

 

 

wyprawę możemy dowolnie modyfikować, zmieniać punkty zakwaterowania, liczbę dni, w zależności od Waszych upodobań.

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko