Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

Z GÓR ATLAS NADA ATLANTYK

 

MARRAKESZ - 3 DOLINY OURIKA - ESSAOUIRA - IMMOUZAR - MARRAKESZ

 

3 dni

DZIEŃ 1  MARRAKESZ - 3 DOLINY OURIKA, TAKERKOUST, IMLIL

 

Odbieramy Was z Marrakeszu, z dowolnego, wskazanego przez Was miejsca. Jedziemy w góry Atlas, do 3 dolin: Takerkoust z jeziorem, czerpiącym wodę ze śniegu spływającego z gór i zaopatrującym Marrakesz w wodę; Ouriki z wodospadami, wierzbami i knajpkami wprost w rzece; Imlil, znanej bazy wypadowej na Toubkal, pełnej mułów i orzechów włoskich.

 

Zakwaterowanie w Imlil, w górach.

 

DZIEŃ 2 IMLIL - ESSAOUIRA

 

 

W drodze nad Ocean zatrzymamy się na lunch - w zależnosci od Waszych upodobań kulinarnych, możemy zatrzymać się na typowo marokańskie jedzenie lub pojechać do położonej w środku lasu z tamaryszków, na marokańskiej wsi serowni - małej wytwórni serów pleśniowych. Właściciel robi sery z własnego mleka i dania są przepyszne. Prawdziwa gratka dla fanów serów pleśniowych, ale wymaga trochę większych wydatków niż zwykły tagine.

I w końcu Essaouira, miasto wiatru...tu zawsze wieje i nigdy nie jest zbyt gorąco, więc nawet jak przyjeżdżacie w środku lata, trzeba się liczyć z tym, że trzeba będzie założyć kurtkę.  Essaouira jest spokojnym i rokliwym miejscem. Z uporządkowaną mediną, portugalskimi murami twierdzy i portem ze świeżymi rybami.

 

Zakwaterowanie: riad w Essaouirze lub nasze rancho w Sidi Kauki

DZIEŃ 3 ESSAOUIRA - IMMOUZAR

 

 

Przemieszczamy się na południe wybrzeża, drogą przy Oceanie. Jeśli macie ochotę, możecie wpaść do nas na konie, na małą przejażdżkę. Przed nami same plaże, na których zatrzymamy się na lunch, a na koniec wjedziemy w góry.  Wpadniemy do Paradise Valley, uroczej doliny z oczkami wodnymi pośród gór, dość popularnego miejsca wśród tutejszych na spędzenie ciepłego weekendu.  Następnie wjedziemy dalej w gór do Immouzar, by zobaczyć wodospady.

 

Zakwaterowanie: Immouzar 

 

 

DZIEŃ 4 IMMOUZAR - MARRAKESZ

 

Wracamy do Marrakeszu.  

CENA: zależy od liczby osób - robimy wycieczki prywatne, nie zbieramy grup, tylko zabieramy osoby, które zdecydowały się razem podróżować po Maroku 

 

TERMIN: polecamy od października do maja z uwagi na wysokie temperatury latem na pustyni

 

LICZBA OSÓB: 2 - 6; możemy zabrać więcej, wtedy ruszamy na 2 samochody

 

 

Skontaktuj się z nami

wyprawę możemy dowolnie modyfikować, zmieniać punkty zakwaterowania, liczbę dni, w zależności od Waszych upodobań.

 

Plan wyprawy może ulec nieznacznej zmianie, jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do sytuacji, a nie do programu.

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko