maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                     wyprawy konne po maroku

maroc á cheval

                             

                   wyprawy konne po maroku

DZIEŃ 1

 

Zaczynamy przygodę ruszając na południe, w stronę gór Atlasu, oddalając się od głównych miast i zmierzając w stronę bardziej czarnego Maroka. Przed nami Tischka - biała przełęcz na wysokości ponad 2000 m., kręte drogi, dużo zmian wysokości, zakręty 180 stopni, by w końcu zobaczyć bajkowy krajobraz wapiennych gór i wydrążonych w nich korytarzy, doliny w dole z kwitnącymi migdałami, palmami i glinaninymi domami. Nasz cel - Aint Ben Haddou - filmowa osada - z najlepiej zachowaną architekturą, uliczkami, u stóp gór. Rozpoznacie niektóre sceny z filmowych produkcji. 

 

DZIEŃ 2

 

Po śniadaniu wyruszamy do Zagory. Lunch zjemy jeszcze w drodze, a po przyjeździe przebieramy się w końskie ciuchy i wsiadamy na konie. Dziś czeka nas krótszy dzień  - spędzimy w siodle ok. 2,5 - 3 h. Przejedziemy przez ogrody i okoliczne wioski, napoimy konie w rzece, pogalopujemy wąskimi dróżkami wśród palm, by wyjechać na wzgórze, z którego rozpościera się widok na okolice. Biwak rozbijamy na wzgórzu, w niedalekim sąsiedztwie wydm, z panoramą na całą okolicę. 

DZIEŃ 3

 

Po śniadaniu wyruszamy dalej w drogę.  Przed nami dzień po hamadach, stepie, po którym będziemy galopować, wszytko otoczone górami i pod nieskazitelnie błękitnym niebem. Aż w końcu w dali pojawią się piaskowe góry....to wydmy Tinfou.

 

 

DZIEŃ 4

 

Wydmy, akacje, farmy, ogrody, wioski - wszystko to będzie nam dziś towarzyszyć. Sporo galopów i kłusa, rzeka, palmy i obóz u stóp gór. I z zachodzącym słońcem w tle. I wschodzący pomarańcgalop zowy księżyc.

DZIEŃ 5

 

 

Z kamienistych terenów wjeżdżamy na bardziej stepowe, jedziemy w kierunku ferm berberyjskich, gdzie uprawia się arbuzy, migdały, figi i mandarynki. Dużo galopów i nocleg na berberyjskiej farmie.

 

Cena: 3500 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 6 do 10 osób

 

Jedź z nami

 

DZIEŃ 6

 

Wracamy do Zagory - kierujemy się w kierunku dwóch górujących nad innymi szczytów. Ostatniego dnia dużo galopujemy, przekraczamy rzekę i dojeżdżamy do stajni. Popołudnie spędzamy w mieście - lokalnym hammamie, na zakupach lub w hotelu, popijając piwo.

WIELKIE RÓWNINY

Najbliższe terminy:

 

03/02/2021 - 10/02/2021

 

E-mail
imię i nazwisko:
numer telefonu:
data rajdu
poziom jazdy konnej w terenie
wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en
  3. fr

 

DZIEŃ 7

 

Powrót do zgiełku miasta...po kilku dniach na pustkowiu miasto wyda Wam się huczne, przepełnione, bardzo zajęte i pełne pośpiechu. Możecie uciec przed jego natarczywością na dach riadu lub zatopić się ponownie w tętniącym życiu Marrakeszu.   

 

 

DZIEŃ 8

 

Home, sweet home, czyli podróż do domu.