maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                     wyprawy konne po maroku

maroc á cheval

                             

               wyprawy konne po maroku

DZIEŃ 1

 

Marrakesz.....kolorowe dywany, góry przypraw, zapach skór, niekończące się kramy, korzenna kawa, słodki nugat, zaklinacze węży...wąskie uliczki, orientalne jedzenie, wysypujące się owoce, miliony oliwek...oto plac Jmaa El Fnaa. To tam dziś rozpoczniecie przygodę z Marokiem. W Marrakeszu można się zakochać lub go znienawidzić, ale na pewno warto go zobaczyć. Na koniec odpoczynek w riadzie, z kolacją na tarasie lub patio - wszystko w tradycyjnym marokańskim stylu.

DZIEŃ 3

 

Po śniadaniu wyruszamy do Zagory. Lunch zjemy jeszcze w drodze, a po przyjeździe przebieramy się w końskie ciuchy i wsiadamy na konie. Dziś czeka nas krótszy dzień  - spędzimy w siodle ok. 2,5 - 3 h. Przejedziemy przez ogrody i okoliczne wioski, napoimy konie w rzece, pogalopujemy wąskimi dróżkami wśród palm, by wyjechać na wzgórze, z którego rozpościera się widok na okolice. Biwak rozbijamy na wzgórzu, w niedalekim sąsiedztwie wydm, z panoramą na całą okolicę. 

DZIEŃ 4

 

Po śniadaniu wyruszamy dalej w drogę.  Przed nami dzień po hamadach, stepie, po którym będziemy galopować, wszytko otoczone górami i pod nieskazitelnie błękitnym niebem. Aż w końcu w dali pojawią się piaskowe góry....to wydmy Tinfou.

 

 

DZIEŃ 5

 

Wydmy, akacje, farmy, ogrody, wioski - wszystko to będzie nam dziś towarzyszyć. Sporo galopów i kłusa, rzeka, palmy i obóz u stóp gór. I z zachodzącym słońcem w tle. I wschodzący pomarańczowy księżyc.

DZIEŃ 6

 

 

Z kamienistych terenów wjeżdżamy na bardziej stepowe, jedziemy w kierunku ferm berberyjskich, gdzie uprawia się arbuzy, migdały, figi i mandarynki. Dużo galopów i nocleg na berberyjskiej farmie.

 

Cena: 3500 pln/3900 pln z wyprawą 4x4 na Wielkie Wydmy

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 4 do 10 osób

 

Jedź z nami

 

DZIEŃ 7

 

Wracamy do Zagory - kierujemy się w kierunku dwóch górujących nad innymi szczytów. Ostatniego dnia dużo galopujemy, przekraczamy rzekę i dojeżdżamy do stajni. Popołudnie spędzamy w mieście - lokalnym hammamie, na zakupach lub w hotelu, popijając piwo.

WIELKIE RÓWNINY

Najbliższe terminy:

 

09/12/2021 - 17/12/2021

17/01/2022 - 27/01/2022 + wyprawa 4x4 na Wielkie Wydmy

 

E-mail
imię i nazwisko:
numer telefonu:
data rajdu
poziom jazdy konnej w terenie
wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en

 

DZIEŃ 8

 

Powrót do zgiełku miasta...po kilku dniach na pustkowiu miasto wyda Wam się huczne, przepełnione, bardzo zajęte i pełne pośpiechu. Możecie uciec przed jego natarczywością na dach riadu lub zatopić się ponownie w tętniącym życiu Marrakeszu.   

 

 

DZIEŃ 9

 

Home, sweet home, czyli podróż do domu.

DZIEŃ 2

 

Zaczynamy przygodę ruszając na południe, w stronę gór Atlasu, oddalając się od głównych miast i zmierzając w stronę bardziej czarnego Maroka. Przed nami Tischka - biała przełęcz na wysokości ponad 2000 m., kręte drogi, dużo zmian wysokości, zakręty 180 stopni, by w końcu zobaczyć bajkowy krajobraz wapiennych gór i wydrążonych w nich korytarzy, doliny w dole z kwitnącymi migdałami, palmami i glinaninymi domami. Nasz cel - Aint Ben Haddou - filmowa osada - z najlepiej zachowaną architekturą, uliczkami, u stóp gór. Rozpoznacie niektóre sceny z filmowych produkcji.