maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                   wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

Wyprawy 4x4 szyjemy na miarę...tutaj pokazujemy miejsca, w które możemy Was zabrać, ale konkretny plan, trasę, cenę i czas ustalimy z Wami bezpośrednio. Zazwyczaj łączymy kilka opisanych miejsc w jedną wyprawę, biorąc pod uwagę ile macie dla nas czasu i Wasz preferencje. Możecie też połączyć wypad 4x4 z wypadem konnym.

ANTYATLAS

To pasmo górskie położone w całości na terenie Maroka.
Rozciąga się od Atlantyku aż na południe do Sahary - na przestrzeni ok.500 km.
Antyatlas to mało turystyczne miejsce, z pięknymi formacjami skalnymi, z ogromnymi pustymi przestrzeniami, krajobrazem księżycowym, ale też cudnymi basenami wśród skał. Okoliczne miasteczka i wioski wyglądają jakby życie zatrzymało się tam dawno temu.
Zwiedzamy Taroudant, Tafraoute, Taznakht i Talouine - czyli dawną stolicę Maroka, małe miasteczka słynne z niebanalnych formacji skalnych, uprawy szafranu, ręczną produkcję dywanów, oazy wśród gór.
Łatwo połaczyć z wypadem do Ouarzazate lub nad Ocean. 

WYBRZEŻE ATLANTYKU

Jeździmy od Tantan i Białej Plaży na południu Wybrzeża po Essaouirę. Plaże południowej prowincji Maroka uchodzą za najdziksze i najpiękniejsze, z drobnym białym piaskiem, z możliwością zobaczenia flamingów, bez infrastruktury hotelowej i gwaru turystów. Między Tan Tan a Agadirem leży najsłynniejsza plaża Legzira - z wieloma skalnymi formacjami i wiaduktami. Dalej na północ plaże pozamykane są przez wchodzące w morze skały, co czyni z nich zamknięte puste enklawy - przy plażach urokliwe rybackie wioski, niektóre już jakby wymarłe (Tafdna), inne żywe z portami, w których można kupić ryby z porannego połowu (Imsuane).Okolice Essaouiry to raj dla surfingu, windsurfingu i kite'a. I na całej szerokości Wybrzeża są plaże dzikie i puste.
Na piaski pustyni jeździmy do Zagory - tam pustynia położona jest dalej od miasta niż w osławionej Merzoudze, ale jest mniej zatłoczona i można na niej poczuć prawdziwą pustkę i przestrzeń zamiast wrzawy niemal jak z placu Dżmaa El Fnaa. Pustynia w Zagorze ma wiele oblicz - wielkie hamady z rozsianymi akacjami, wielkie wydmy piaskowe, na które trzeba się wspinać jak w góry, oazy z palmami. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć stado antylop.
Noce na pustyni spędzamy na biwakach - w dużych namiotach berberyjskich, które są urządzone jak pokoje hotelowe - z łóżkami, dywanami, świecami. Dostępne są też prysznice z ciepłą wodę.
A więc trochę historii i kultury - jedna z najbardziej znanych i najlepiej zachowanych osad w Maroku. Data jej powstania nie jest znana, ale wiadomo, że istniała już w XVI w. Gratka dla fanów filmowych - to miejsce, w którym kręcono wiele scen, a Ouarzazate to miasteczko filmowe, z 3 studiami do zwiedzania.
Miejsca turystyczne, gdzie zazwyczaj można znaleźć wielu ludzi, ale dla niezapomnianego widoku warto.
To też kawałek historii Maroka - zatrzymujemy się w Teloued - zapomnianej, a kiedyś największej Kasbie paszy Galouani - władcy południa Maroka, wygnanego z kraju za zdradę.
I chwila wytchnienia w pięknej Oazie Fint, gdzie już tylko pozostaje kontemplować przyrodę.
Wąwozy Dades zostały wykute przez rzekę Dades, która wypływa z Atlasu i zasila najdłuższą rzekę w Maroku Dreę. Wapienne skały nadają się doskonale do wspinaczki i tworzą niesamowity krajobraz. To jedno z najpiękniejszych pejzażowo miejsc w Maroku. Jedzie się do niego przez Dolinę Róż, gdzie uprawia się te kwiaty i wykorzystuje między innymi do bardzo popularnej w Maroku wody różanej i olejku różanego.  Róże kwitną w kwietniu, ich zapach zmieszany z kwitnącymi migdałami roznosi się wszędzie, a zbiory są w maju i wtedy też odbywa się festiwal róż.
To wycieczka całodniowa, na którą najlepiej wybrać się z Marrakeszu.  To 3 Doliny znajdujące w górach Atlasu i oddalone ok 1 h drogi od Czerwonego Miasta.
Oaza zieleni i świeżości, z rzekami, wodospadami i jeziorem - doskonała odskocznia od gwaru i zanieczyszczeń miasta. Przedsionek Atlasu z zupełnie inną roślinnością, knajpkami usytuowanymi w rzece, trasą nad wodospady i w końcu sztucznym zalewem. Kąpiel w jeziorze jest zabroniona, ale ma ono swoje plaże, na których można odpocząć. Wypad na wodospady nie jest trudny, ale wymaga odrobiny sprawności i daje namiastkę chodzenia po górach. Zupełnie odmienny krajobraz, klimat i roślinności, tylko godzinę od Marrakeszu. 
W Maroku jest wiele wodospadów opisanych w przewodnikach, a Ouzoud są jednymi z najpiękniejszych.
Oddalone o około 3 h drogi od Marrakeszu, w Atlasie Średnim są dość znaną atrakcją turystyczną. Najwyższa kaskada ma ok. 110 m, poniżej znajdują się mniejsze, a woda wpada do rzeki El Abid - Rzeki Niewolników. Rejon zamieszkują makaki berberyjskie (małpy), które bez trudu można spotkać nad wodospadami i które chętnie polują na smakołyki od turystów. Nazwa Ouzoud oznacza "mielenie ziarna" po berberyjsku i odwołuje się do licznych młynów w regionie. Na szczycie wodospadu kilkanaście z nich nadal jest w użyciu. Na dno wodospadu można zejść ścieżką wśród drzew oliwnych.


SAHARA

AINT BEN HADDOU, OUARZAZATE, OAZA DU FINT

WĄWÓZ DADES I DOLINA RÓŻ

3 DOLINY  - OURIKA, SETTI FATMA,
LALLA TAKERKOUST

WODOSPADY OUZOUD

maroc á cheval

                             

  wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku