Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

Wyprawa szlakiem wokół Essaouiry trwa 8 dni. 

 

Trasa prowadzi na początku wgłąb lądu, wzdłuż koryta rzeki. W połowie rajdu dojeżdżamy nad Ocean i trasa wiedzie plażami i klifami. Możliwe są jej dwie wersje - w pierwszej jedziemy obok wielkiego sztucznego jeziora, w drugiej szlak prowadzi rzeką.

 

Trasę robimy od marca do listopada.  Jest najlepsza na chłodniejsze miesiące, jak marzec, kwiecień, październik.

 

Na rajd zabieramy maksymalnie 9 osób jeżdżących konno.  Możemy zabrać również osoby niejeżdżące i zorganizować dla nich rajd na quadach.

Dzień 1.

 

Przylatujemy do Marrakeszu, ale wyruszamy od razu w drogę nad Atlantyk do Essaouiry. Trasa zajmie nam ok. 3 h. Dzisiejszy dzień mamy na odpoczynek po podróży i zwiedzenie miasta - twierdzy, o którą rozbijają się fale Atlantyku i która była wykorzystana w scenerii Gry o Tron, wąskich uliczek mediny wraz z kramami i portu rybnego.

Dzień 2.

 

Rano po śniadaniu jedziemy do stajni i wsiadamy na konie.

 Lunch zjemy po drodze. A dzisiejszy szlak będzie prowadził korytem rzeki, przez oleandry i wąwozy. Rozbijemy obóz niedaleko pozostałości po ogromnej plantacji trzciny cukrowej z XVI w.

Dzień 3.

 

To będzie długi dzień. Przed nami 40 km drogi - przed nami masyw gór Amsiten, a później rzeka Ksob ( w tłumaczeniu rzeka trzciny cukrowej) i zarośla właśnie trzciny cukrowej.  Zanurzymy się w wodzie po brzuchy koni. Na koniec będziemy jechać ścieżką pośród arganowców, by między nimi rozbić obóz. Jeśli jednak zdecydujemy się na inną drogę zobaczymy wielkie sztuczne jezioro i zatopione w nim palmy, a obóz rozbijemy wśród oliwek, z widokiem na rzekę w dole wąwozu.

Dzień 4.

 

Górskie ścieżki pośród arganowców, rozciągający się krajobraz na masyw górski i wioski w dole, przebiegające stada kóz i owiec, ryczące na nasz widok osły i wylegujące się leniwie na słońcu dromadery - będziemy dzielnie pokonywać kolejne kilometry marokańskiego krajobrazu.

 

Dzień 5.

 

Czeka nas trochę stromych podejść i zejść, koryt rzek i wąwozów. Krajobraz będzie bardziej pustynny...zmierzamy już w stronę Oceanu, by rozbić obóz na skarpie z widokiem na wodę i zachodzące słońce.

Dzień 6.

 

Dzień zaczynamy od galopów po plaży. Dalsza część trasy to klify, popas w oazie pod wodospadami, gdzie za wielką wydmą kryje się Atlantyk.  Po lunchu znów galopujemy po szerokich i pustych plażach, by dotrzeć do Sidi Kauki.

 

Dzień 7.

 

Ostatni dzień konno - czekają na nas szerokie plaże między Sidi Kauki a Essaouirą

i trochę piaszczystego terenu wśród tamaryszków. Lunch zjemy jeszcze w towarzystwie koni, a popołudniem wyruszymy z powrotem do Marrakeszu. Będzie można wyjść wieczorem na plac Dżmaa el Fnaa, który właśnie będzie się budzić do życia i zapełniać tłumem. Śpimy w riadzie w medinie, zapewniamy pożegnalną domową kolację wraz z butelką wina.

 

Dzień 8.

 

Po śniadaniu ruszamy na lotnisko.  .

Najbliższe wyprawy korytem rzeki Ksob:

 

14 - 21.04.2019 r. 

 

28.04 - 05.05.2019 r.

 

02-09.10.2019 r.

 

Plan wyprawy i trasa może ulec zmianie w zależności od pogody, poziomu umiejętności uczestników i wszystkich innych nieprzewidzianych okoliczności. 

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko