Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

Wyprawa korytem rzeki Ksob trwa 8 dni, w tym 5 spędzamy konno.

 

Trasa prowadzi na początku wgłąb lądu, przez gaje arganowe, masyw Asmiten i wzdłuż koryta rzeki. W połowie rajdu dojeżdżamy nad Ocean i trasa wiedzie plażami i klifami.  Czasami, szczególnie po obfitych opadach, gdy poziom rzeki może wzrosnąć, a okolice mogą być mocno bagniste, trasa może ulec nieco zmianie.

 

Trasę robimy od marca do listopada.  Jest najlepsza na chłodniejsze miesiące, jak marzec, kwiecień, październik.

 

Na rajd zabieramy maksymalnie 10 osób jeżdżących konno.  Możemy zabrać również osoby niejeżdżące i zorganizować dla nich rajd na quadach.

Dzień 1.

 

Przylatujemy do Marrakeszu, ale wyruszamy od razu w drogę nad Atlantyk do Essaouiry. Trasa zajmie nam ok. 3 h. Dzisiejszy dzień mamy na odpoczynek po podróży i zwiedzenie miasta - twierdzy, o którą rozbijają się fale Atlantyku i która była wykorzystana w scenerii Gry o Tron, wąskich uliczek mediny wraz z kramami i portu rybnego.

Dzień 2.

 

Rano po śniadaniu jedziemy do stajni i wsiadamy na konie.

 Lunch zjemy po drodze. A dzisiejszy szlak będzie prowadził przez gaje arganowe. Rozbijemy obóz niedaleko pozostałości po ogromnej plantacji trzciny cukrowej z XVI w.

Dzień 3.

 

To będzie długi dzień. Przed nami 40 km drogi - przed nami masyw gór Amsiten, a później rzeka Ksob ( w tłumaczeniu rzeka trzciny cukrowej) i zarośla właśnie trzciny cukrowej.  Zanurzymy się w wodzie po brzuchy koni. Na koniec będziemy jechać ścieżką pośród arganowców, by między nimi rozbić obóz.

Dzień 4.

 

Czeka nas trochę stromych podejść i zejść, koryt rzek i wąwozów. Krajobraz będzie bardziej pustynny...zmierzamy już w stronę Oceanu, by rozbić obóz na skarpie z widokiem na wodę i zachodzące słońce.

Dzień 5.

 

Dzień zaczynamy od galopów po plaży. Dalsza część trasy to klify, popas w oazie pod wodospadami, gdzie za wielką wydmą kryje się Atlantyk.  Po lunchu znów galopujemy po szerokich i pustych plażach, by dotrzeć do Sidi Kauki.

 

Dzień 6.

 

Ostatni dzień konno - czekają na nas szerokie plaże między Sidi Kauki a Essaouirą

i trochę piaszczystego terenu wśród tamaryszków. Lunch zjemy jeszcze w towarzystwie koni, a popołudnie spędzimy w wiosce Sidi Kauki.

Dzień 7.

 

Po śniadaniu ruszamy do Marrakeszu, by zwiedzić miasto. Wąskie uliczki mediny, pałac Bahia i grobowce Saadytów czekają na nas. Wieczorem pożegnalna kolacja w riadzie.

Najbliższe wyprawy korytem rzeki Ksob:

 

 

01 - 08.03.2020 r.

 

29.04 - 06.05.2020 r. - majówka

 

Plan wyprawy i trasa może ulec zmianie w zależności od pogody, poziomu umiejętności uczestników i wszystkich innych nieprzewidzianych okoliczności. 

Dzień 8.

 

Odwozimy Was na lotnisko.

Opcje zapłaty

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko