maroc à cheval

                                     wyprawy konne po maroku

maroc á cheval

                             

                  wyprawy konne po maroku


DZIEŃ 1

 

Przylatujemy do Marrakeszu, ale wyruszamy od razu w drogę nad Atlantyk do Essaouiry. Trasa zajmie nam ok. 3,5 h z przerwą na lunch. Dzisiejszy dzień mamy na odpoczynek po podróży – pójście na plażę, ochłodzenie się w basenie; wieczorem czeka nas wspólna kolacja; dzisiejszą noc spędzamy w Sidi Kaouki, 26 km od Essaouiry, w domu gościnnym z basenem.

 

 

 

 

DZIEŃ 2

 

Rano po śniadaniu jedziemy do stajni i wsiadamy na konie. To będzie spokojny dzień na zapoznanie się z końmi – dużo stępa, trochę kłusa i galopu w linii po ubitych ścieżkach. Dzisiejszy szlak będzie prowadził przez gaje arganowe, jeśli przyjedziecie na wiosnę – argany będą zapewne zielone po zimowych deszczach; na jesień krajobraz może być bardziej spalony letnim słońcem lub znów zielony, jeśli deszcz zdąży wrócić jesienią. Przy arganach spotkać można pasące się wielbłądy i kozy skaczące po drzewach w poszukiwaniu liści. Obóz rozbijemy niedaleko pozostałości po ogromnej plantacji trzciny cukrowej z XVI w.

 

 

DZIEŃ 3

 

Zmierzamy w góry - przed nami do zdobycia spory szczyt – będziemy się wspinać i stromo schodzić w dół, a po zejściu czeka nas zielona oaza, ponieważ zejdziemy do rzeki. Zielone palmy i bogata roślinność razem ze śpiewem ptaków mocno się wyróżnia na tle kamienistego krajobrazu. Koryto rzeki porośnięte jest oleandrami i trzciną cukrową. W wielu miejscach pozostało samo koryto, a rzeka wyschła. Przejedziemy przez wąwozy, berberyjskie wioski, by dojechać do gajów arganowych. Wjedziemy na szeroką ścieżkę, która pozwoli na nieco kłusa i galopu, a także na trochę kontaktów towarzyskich i jechanie obok siebie, a nie w zastępie. Niedaleko przed biwakiem znajdziemy Spółdzielnię arganową – zaparkujemy konie nieopodal i odwiedzimy kobiety pracujące przy obróbce arganu i ich sklep z olejkami.

 

DZIEŃ 4

 

Wyjeżdżamy spośród wszechobecnych arganów, krajobraz nieco się otwiera, widać duże przestrzenie, pola. Zjedziemy do wąwozu, gdzie napoimy konie i dalej wąskimi ścieżkami będzie podążać nad Ocean. Będzie dużo wąwozów, wąskich ścieżek, koryt rzek, a pod koniec dnia zza zakrętu wyłoni się tafla Atlantyku. Obóz rozbijamy na tyle blisko plaży, że będzie można wykąpać się w falach oceanu po ciężkim dniu.

 

 

DZIEŃ 6

 

Ostatni dzień konno - od Essaouiry dzieli już nas tylko 26 km. Przemierzymy je głównie plażami, z dużą ilością galopów, ale też z pięknymi widokami z klifów. Wjedziemy na wielkie wydmy, które na zdjęciach będzie można pomylić z pustynią. Zjemy lunch pod eukaliptusami i zaprowadzimy konie do stajni przez gaje tamaryszków. Pożegnanie z końmi i odwozimy Was do Essaouiry – czas na zakupy, kolację na mieście, zwiedzanie portu, murów fortecznych i podziwanie uderzającego w nie oceanu. Nocleg w hotelu w medinie w Essaouirze.

 

 

Cena: 3400 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 4 to 10 osób

 

 

 

dołącz do nas

E-mail
imię i nazwisko
numer telefonu
data
07-14/03/2021
poziom jazdy konnej w terenie
waga
wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

OKOLICE ESSAOUIRY

DZIEŃ 5

 

Dzień rozpoczynamy od zejścia na plażę – ścieżką w śród arganów schodzimy na plażę, by przejechać ją w całości stępem, zawrócić i pobiec galopem. Na koniec chłodzenie końskich nóg w wodzie i prowadzimy konie w ręku przez wąski przesmyk na ścieżkę na klifie. Aż do lunchu ocean będzie nam towarzyszył w dole, a my będziemy pokonywać wąskimi ścieżkami klify, by na lunch dojechać do oazy pod malutkimi wodospadami. Jeśli nie będzie wiatru i będzie ciepło wykąpiemy się z końmi, pogalopujemy na oklep. A po lunchu czeka nas dużo galopów brzegiem morza.

 

 

DZIEŃ 8

 

Po śniadaniu odwozimy Was na lotnisko w Marrakeszu.

 

  1. pl
  2. en
  3. fr

DZIEŃ 7

 

Rano możecie jeszcze wyjść na wąskie uliczki Essaouiry, wypić poranna kawę na mieście, dokończyć zaległe zakupy etc. Po śniadaniu, bez pośpiechu wybieramy się w podróż do Marrakeszu. Kolejny dzień w mieście, tym razem na dużo bardziej tłocznych i kolorowych uliczkach czerwonego miasta, wszechobecnych soukach…Marrakesz wzbudza skrajne uczucia, od zachwytu i wielkiej miłości do zmęczenia i zniechęcenia – ale jakiego by nie wywarł na Was wrażenia, na pewno jest wart zobaczenia. Nocleg z kolacją w hotelu w medinie.

 

 

Najbliższe terminy:

 

07-14/03/2021

 

maroc à cheval                  magda +48 502 548 819   (whatsapp) 

sidi kaouki essaouira                     +212 708 078 380

maroko                                magda@marocacheval.com

maroc a cheval                    magda +48502548819
sidi kaouki essaouira                        whatsapp
maroko                        magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kauki/essaouira

zagora (in winter)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com