maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                     wyprawy konne po maroku

maroc á cheval

                             

                   wyprawy konne po maroku

DZIEŃ 1

 

Marrakesz - ochrowe miasto, z najbardziej zatłoczoną mediną, tysiącem wąskich uliczek i jeszcze większą liczbą kramów. Można tu znaleźć wszystko. Dzisiaj będziecie mogli się zgubić w Marrakeszu lub zwiedzać jego ogrody lub po prostu odpoczywać na tarasie pod nieskazitelnie błękitnym niebem.

Na zakończenie dnia wspólna kolacja w riadzie - typowo marokańskim hotelu, z typowo marokańskim menu. 

 

DZIEŃ 2

 

Z samego rana wyruszamy na zachód, w stronę Atlantyku - konie czekają na nas już w Tamri - wiosce nad Oceanem, słynącej z uprawy bananów.  W drodze będziemy ok 4 h - lunch zjemy po dojechaniu na miejsce, już z naszą ekipą i zaraz potem wyruszamy konno - trasą wzdłuż klifów, wąskimi piaszczystymi ścieżkami, z Oceanem w dole. Na koniec wjeżdżamy w góry, by dotrzeć do obozu z panoramą na zachodzące słońce i Ocean.

DZIEŃ 3

 

 Góry - otaczają nas zewsząd, porośnięte krzewami, drzewami arganowymi, a w dole lśnią wody Atlantyku. Pogalopujemy wąskimi ścieżkami, aż dojedziemy do wioski, gdzie napoimy konie; przy odrobinie szczęścia spotkamy pasterzy ze stadami kóz, które będą buszowały po drzewach. W końcu wjeżdżamy do Arganowego Parku Krajobrazowego. Drzewa arganowe nas już nie opuszczą. Obóz w wąwozie w górach

 

DZIEŃ 4

 

To najdłuższy dzień rajdu. Powoli schodzimy z gór, zejściem kamienistym, wąskim i długim, w oddali będzie widać szmaragd wody, a naokoło piaskowe skały.  Lunch zjemy na plaży, a potem będziemy mogli wskoczyć do Oceanu i zabrać konie ze sobą. Druga połowa dnia poprowadzi nas szeroką półką skalną z przepięknym widokiem na szmaragd wody w dole – o ile nie spowije go mgła. Obóz rozbijamy tuż przy plaży, więc w nagrodę za trudy dnia można będzie przy zachodzie słońca kąpać się w Atlantyku.

DZIEŃ 5

 

Rozpoczynamy wyjściem na plażę konno, delikatnym stępem, zanurzeniem kopyt w wodzie. Dojeżdżamy do samego początku plaży, pod same skały, by zawrócić i pognać przed siebie galopem. Tak się zaczya rejon pustych i szerokich plaż, na których możemy puścić wodze naszym koniom. Z plaży wjeżdżamy do wioski Tafdna, by wjechać ponownie w góry i podziwiać Ocean z wysoka. Pod koniec dnia znów ujrzymy taflę wody, a obóz znajdziemy na  skarpie z magicznym widokiem na morze.  Znów będzie można zejść na plażę, by wykąpać się w falach. 

 

Cena: 3500 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 4 do 10 osób

 

Jedź z nami

 

DZIEŃ 6

 

I znów dzień rozpoczynamy od zejścia na plażę – ścieżką w śród arganów, znów przejeżdżamy ją w całości stępem, brodząc w wodzie, zawracamy i biegniemy galopem. Na koniec chłodzenie końskich nóg w wodzie i prowadzimy konie w ręku przez wąski przesmyk na ścieżkę na klifie.  Aż do lunchu ocean będzie nam towarzyszył w dole, a my będziemy pokonywać wąskimi ścieżkami klify, by na lunch dojechać do oazy pod  malutkimi wodospadami. Jeśli nie będzie wiatru i będzie ciepło wykąpiemy się z końmi, pogalopujemy na oklep. A po lunchu czeka nas dużo galopów brzegiem morza.

 

DZIEŃ 7

 

Ostatni dzień konno - od Essaouiry dzieli już nas tylko 26 km.  Przemierzymy je głównie plażami, z dużą ilością galopów, ale też z pięknymi widokami z klifów. Wjedziemy na wielkie wydmy, które na zdjęciach będzie można pomylić z pustynią. Zjemy lunch pod eukaliptusami i zaprowadzimy konie do stajni przez gaje tamaryszków. Pożegnanie z końmi i odwozimy Was do Essaouiry – wieczór na zwiedzenie miasta, zakupy i wspólną kolację na mieście. 

 

DZIEŃ 8

 

Rano odwozimy Was do Marrakeszu na lot powrotny do domu.

TRASA AGADIR - ESSAOUIRA

Najbliższe terminy:

 

22-29/08/2021

13-20/10/2021

 

 

E-mail
imię i nazwisko:
numer telefonu:
data rajdu
poziom jazdy konnej w terenie
wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en