Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

To wyprawa 8 dniowa. Z lotniska od razu jedziemy do Aint Ben Haddou - ufortyfikowanej osady, ulubionego miejsca scenarzystów, którzy mają w planach kręcenie scen na pustyni. Dodatkowo planujemy krótki wypad w góry w Aint Ben Haddou.

 

Wprawdzie nie wjeżdżamy bezpośrednio na pustynię, ale objeżdżamy okolice Zagory - dojeżdżamy do wydm, gdzie rozbijamy obozowisko, przejeżdżamy obok pasma górskiego, by dojechać na typową fermę Berberów, gdzie zatrzymamy się na noc.

 

Rajdy na Saharze rozpoczynamy od listopada i robimy aż do marca. Temperatury w dzień będą sięgały od 30 stopni w listopadzie po 18 w styczniu, natomiast noce zawsze będą chłodne, z temperaturą oscylującą w granicach 10 stopni do 0 w styczniu.

 

Na rajd zabieramy maksymalnie 10 osób jeżdżących konno.  Możemy zabrać również osoby niejeżdżące i zorganizować dla nich rajd na quadach. Rajdy quadowe mają inną trasę, więc spotykamy się wszyscy w obozowisku, ale trasę pokonujemy oddzielnie.

Dzień 1.

 

Z lotniska zmierzamy od razu na południe do ufortifikowanej osady Aint Ben Haddou. Planujemy krótką wyprawę w góry i zwiedzanie osady.

Nocleg zapewniamy w kashbie w górach.

Dzień 2.

 

Po śniadaniu wyruszamy w góry, jeśli nie udało nam się poprzedniego dnia, a po południu w trasę do Zagory. Wczesnym wieczorem dotrzemy do miasta, by ulokować się w hotelu lub na campingu i wypocząć przed czekającą nas drogą na końskim grzbiecie.

Dzień 3.

 

Po śniadaniu wyruszamy konno.  Przed nami dzień po żwirowej pustyni, galopy przez berberyjskie wioski, aż dojedziemy piaskowych wydm Dunes de Juives, gdzie rozbijamy obóz w cieniu wydm.

Dzień 4.

 

To dzień z dużymi galopami po pustych przestrzeniach poprzecinanych tu i ówdzie kolczastymi akacjami. Będziemy się poruszać wzdłuż pasma górskiego gór Bani, by rozbić obóz między akacjami u stóp gór.

Dzień 5.

 

 

Zaczynamy powrót do Zagory - trasa prowadzi po kole, więc nie wracamy tą samą drogą. Jedziemy w stronę farm, na których hoduje się głównie melony i arbuzy znane w całym Maroku. Na jednej z ferm, pełnej kóz i owiec rozbijemy obóz. Spróbujemy koziego mleka (o ile będą małe kózki) i berberyjskich domowych specjałów.

Dzień 6.

 

Wracamy do Zagory przez wioski i rzekę. Ostatnie galopady przez wąskie ścieżki wśród glinianych wiosek, by znów znaleźć się pośród palm daktylowych. Popołudnie spędzamy w mieście - lokalnym hammamie, na zakupach lub w hotelu, popijając piwo. 

Dzień 7.

 

Wracamy do Marrakeszu - popołudnie można spędzić robiąc ostatnie zakupy w medinie i chłonąc gwar miasta lub odpoczywając na tarasie w hotelu.

Dzień 8.

 

 

 

Powrót do Polski

Najbliższe wyprawy na Saharę w rejon Zagory:

 

30.10. - 6.11.2019 rajd z jogą

27.11. - 4.12.2019 rajd z quadami

 

 

 

 

 

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko