Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

Ta wyprawa trwa 11 dni. Mamy czas na zwiedzenie Marrakeszu i Aint Ben Haddou - ufortyfikowanej osady, ulubionego miejsca scenarzystów, którzy mają w planach kręcenie scen na pustyni. Dodatkowo planujemy krótki wypad w góry w Aint Ben Haddou.

 

Na tym rajdzie wjeżdżamy na Wielkie Wydmy Erg Chigagi, nad jezioro Iriki, przechodzimy przez pasmo gór Bani, by wrócić konno do Zagory.

 

Termin na rajd po wielkich piaskach to listopad i grudzień, by uniknąć silnych wiatrów, które rozpoczynają się tu wcześnie, bo już od stycznia. Temperatury w dzień będą sięgały od 30 stopni w listopadzie po 20 w grudniu, natomiast noce zawsze będą chłodne, z temperaturą oscylującą w granicach od 8 do 0 stopni.

 

Na rajd zabieramy maksymalnie 10 osób jeżdżących konno. 

Dzień 1.

 

Wyprawę na Saharę rozpoczynamy w Marrakeszu. Cały pierwszy dzień przeznaczamy na zwiedzanie miasta, błądzenie po niekończących się kramach i wąskich uliczkach mediny lub odpoczynku w ogrodach.

Nocleg zapewniamy w hotelu w medinie. 

Dzień 2.

 

Po śniadaniu wyruszamy na południowy wschód - przez Atlas Wysoki i przełęcz Tischka (2260 m n.p.m.). Zatrzymujemy się w ufortyfikowanej osadzie Aint Ben Haddou. Widok na rozpościerające się góry z osady jest niezapomniany. Po drodze możemy zwiedzić również studio filmowe lub wybrać się w góry. 

Dzień 3.

 

Po śniadaniu wyruszamy do M'hamid - ostatniej wioski przed piaskami Sahary.  Przed nami 4 h drogi przez Antyatlas i gaje palmowe. Zatrzymamy się na campingu w dużych namiotach berberyjskich z łóżkami i jeszcze z elektrycznością i prysznicem.  

 

Dzień 4.

 

 

Ruszamy przez piaski,dalej na południe, tym razem już na końskich grzbietach. Przed nami teren Nomadów z ich stadami wielbłądów puszczonych wolno, bo i tak przyjdą do wody. Na koniec dnia dojedziemy do wielkich wydm Erg Chigaga 

Dzień 5.

 

Jedziemy w stronę jeziora Iriki - ale woda w nim często wysycha, więc jezioro jest tymczasowe. Nigdy nie wiemy, czy je zobaczymy, czy nie. Przy sporej dozie szczęścia można spotkać nieopodal antylopy i stada ptaków, które przylatują nad wodę. To czas na nasze duże galopy , po suchej ziemi między wydmami a górami.

Dzień 6.

 

Jedziemy na północ w stronę pasma górskiego, między akacjami, wielbłądami, wkraczając na żwirowa pustynię. 

Dzień 7.

 

Zmierzamy ku górom. Po lunchu zjedzonym w wiosce czeka nas przeprawa przez pasmo gór Bani.  Wchodzimy z końmi w ręku. Przeprawa pod górę zajmie nam ok. 40 minut, aż wejdziemy na szczyt, z którego rozprzestrzenia się panorama na całą Zagorę.

Dzień 8.

 

Zmierzamy ku Zagorze, dużo galopujemy, również wąskimi ścieżkami przez wioski. 

Dzień 9.

 

To ostatni dzień na koniach i będziemy podróżować na ich grzbietach tylko do lunchu, który zjemy już w naszej bazie w Zagorze.

Dzień 10.

 

Wracamy do Marrakeszu - popołudnie można spędzić robiąc ostatnie zakupy w medinie i chłonąc gwar miasta lub odpoczywając na tarasie w hotelu.

Dzień 11.

 

 

 

Powrót do Polski. 

Najbliższe wyprawy na  Wielkie Wydmy Sahary:

 

8-18.12.2019

 

 

 

 

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko