Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

Ta wyprawa trwa 11 dni. Mamy czas na zwiedzenie Marrakeszu i Aint Ben Haddou - ufortyfikowanej osady, ulubionego miejsca scenarzystów, którzy mają w planach kręcenie scen na pustyni. Dodatkowo planujemy krótki wypad w góry w Aint Ben Haddou.

 

Krajobraz na pustyni jest bardziej zróżnicowany niż nad Oceanem - mijamy oazy, pustynię kamienistą i piaszczystą, przechodzimy przez pasmo górskie i jedną z najdłuższych rzek w Maroku - Dreę.

 

Rajdy na Saharze rozpoczynamy od listopada i robimy aż do marca. Temperatury w dzień będą sięgały od 30 stopni w listopadzie po 18 w styczniu, natomiast noce zawsze będą chłodne, z temperaturą oscylującą w granicach 10 stopni do 0 w styczniu.

 

Na rajd zabieramy maksymalnie 10 osób jeżdżących konno. 

Dzień 1.

 

Wyprawę na Saharę rozpoczynamy w Marrakeszu. Cały pierwszy dzień przeznaczamy na zwiedzanie miasta, błądzenie po niekończących się kramach i wąskich uliczkach mediny lub odpoczynku w ogrodach.

Nocleg zapewniamy w hotelu w medinie. 

Dzień 2.

 

Po śniadaniu wyruszamy na południowy wschód - przez Atlas Wysoki i przełęcz Tischka (2260 m n.p.m.). Droga jest kręta, dlatego podróż zajmie nam ok. 7 h. Naszym celem jet Zagora - ostatnie duże miasto przed pustynią.

Dzień 3.

 

Po śniadaniu wyruszamy konno.  Przed nami dzień po żwirowej pustyni, galopy przez berberyjskie wioski, aż dojedziemy pod pasmo gór, gdzie pod palmami rozbijamy obóz.

Dzień 4.

 

Pojedziemy wzdłuż rzeki i wyjedziemy całkowicie z zamieszkałych terenów. Będziemy mgli jedynie spotkać Nomadów z ich stadami. Zjemy lunch na skarpie, zrobimy  galopy, aż wjedziemy w prawdziwe piaski i wydmy Sahary. 

Dzień 5.

 

Rozpoczynamy od przedostania się przez piaszczyste wydmy. Wjeżdżamy na teren bardziej ubity i twardy i zmierzamy w kierunku ostatniej osady M'hamid. Przechodzimy przez górską bramę, gdzie rozpoczyna się granica Sahary i urządzamy kilka galopad.

Nocleg jest w dużych namiotach na campingu, będzie łazienka i łóżka, i prąd.

Dzień 6.

 

Przed nami długa wyprawa po piaskach Sahary.  Wjedziemy w tereny pokryte niską roślinnością, akacjami.  Przed nami będzie tyko przestrzeń i w dali majaczące góry. 

Dzień 7.

 

Zmierzamy ku górom. Po lunchu zjedzonym w wiosce czeka nas przeprawa przez pasmo gór Bani.  Wchodzimy z końmi w ręku. Przeprawa pod górę zajmie nam ok. 40 minut, aż wejdziemy na szczyt, z którego rozprzestrzenia się panorama na całą Zagorę.

Dzień 8.

 

To ostatni dzień na końskich grzbietach - zmierzamy ku Zagorze, dużo galopujemy, również wąskimi ścieżkami przez wioski.  Przeprawiamy się przez rzekę i popołudniu docieramy do bazy, z której wyruszyliśmy.

Dzień 9.

 

 Po śniadaniu zamiast wracać do Marrakeszu zatrzymujemy się w ufortyfikowanej osadzie Aint Ben Haddou. Widok na rozpościerające się góry z osady jest niezapomniany. Po drodze możemy zwiedzić również studio filmowe - plan filmowy wielu znanych filmów, m.in. Gry o Tron, Gladiatora, Asteriksa i Obeliksa lub wybrać się w góry. 

Dzień 10.

 

Wracamy do Marrakeszu - popołudnie można spędzić robiąc ostatnie zakupy w medinie i chłonąc gwar miasta lub odpoczywając na tarasie w hotelu.

Dzień 11.

 

 

 

Powrót do Polski. 

Najbliższe wyprawy na Saharę:

 

29.12.2019 - 08.01.2020 (brak miejsc)

 

16.02.2020 - 26.02.2020 (brak miejsc)

 

 

 

 

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko