Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

Wyprawa na Saharę trwa od 8 do 11 dni. Na najdłuższej wyprawie zahaczamy o Aint Ben Haddou - ufortyfikowaną osadę, ulubione miejsce scenarzystów, którzy mają w planach kręcenie scen na pustyni. Przy najkrótszej omijamy M'Hamid (dzień 5).

 

Krajobraz na pustyni jest bardziej zróżnicowany niż nad Oceanem - mijamy oazy, pustynię kamienistą i piaszczystą, przechodzimy przez pasmo górskie i jedną z najdłuższych rzek w Maroku - Dreę.

 

Rajdy na Saharze rozpoczynamy od listopada i robimy aż do marca. Temperatury w dzień będą sięgały od 30 stopni w listopadzie po 18 w styczniu, natomiast noce zawsze będą chłodne, z temperaturą oscylującą w granicach 10 stopni.

 

Na rajd zabieramy maksymalnie 9 osób jeżdżących konno.  Możemy zabrać również osoby niejeżdżące i zorganizować dla nich rajd na quadach lub wielbłądach. 

Dzień 1.

 

Wyprawę na Saharę rozpoczynamy w Marrakeszu. Cały pierwszy dzień przeznaczamy na zwiedzanie miasta, błądzenie po niekończących się kramach i wąskich uliczkach mediny lub odpoczynku w ogrodach.

Nocleg zapewniamy w hotelu w medinie. 

Dzień 2.

 

Po śniadaniu wyruszamy na południowy wschód - przez Atlas Wysoki i przełęcz Tischka (2260 m n.p.m.). Droga jest kręta, dlatego podróż zajmie nam ok. 7 h. Naszym celem jet Zagora - ostatnie duże miasto przed pustynią.

Dzień 3.

 

Po śniadaniu wyruszamy konno.  Przed nami dzień po żwirowej pustyni, lunch w oazie, berberyjskie wioski, aż dojedziemy pod pasmo gór, gdzie pod palmami rozbijamy obóz.

Dzień 4.

 

Pojedziemy wzdłuż rzeki i wyjedziemy całkowicie z zamieszkałych terenów. Będziemy mgli jedynie spotkać Nomadów z ich stadami. Zjemy lunch na skarpie, zrobimy pierwsze duże galopy, aż wjedziemy w prawdziwe piaski i wydmy Sahary. 

Dzień 5.

 

Rozpoczynamy od przedostania się przez piaszczyste wydmy. Wjeżdżamy na teren bardziej ubity i twardy i zmierzamy w kierunku ostatniej osady M'hamid. Przechodzimy przez górską bramę, gdzie rozpoczyna się granica Sahary i urządzamy kilka galopad.

Nocleg jest w dużych namiotach na campingu, będzie łazienka i łóżka.

Dzień 6.

 

Przed nami długa wyprawa po piaskach Sahary.  Wjedziemy w tereny pokryte niską roślinnością, akacjami.  Przed nami będzie tyko przestrzeń i w dali majaczące góry. 

Dzień 7.

 

Zmierzamy ku górom. Po lunchu zjedzonym w wiosce czeka nas przeprawa przez pasmo gór Bani.  Wchodzimy z końmi w ręku. Przeprawa pod górę zajmie nam ok. 40 minut, aż wejdziemy na szczyt, z którego rozprzestrzenia się panorama na całą Zagorę.

Dzień 8.

 

To ostatni dzień na końskich grzbietach - zmierzamy ku Zagorze, dużo galopujemy, również wąskimi ścieżkami przez wioski.  Przeprawiamy się przez rzekę i popołudniu docieramy do bazy, z której wyruszyliśmy.

Dzień 9.

 

To jest dodatkowy dzień, który organizujemy za zgodą grupy. Po śniadaniu zamiast wracać do Marrakeszu zatrzymujemy się w ufortyfikowanej osadzie Aint Ben Haddou. Widok na rozpościerające się góry z osady jest niezapomniany. Po drodze możemy zwiedzić również studio filmowe - plan filmowy wielu znanych filmów, m.in. Gry o Tron, Gladiatora, Asteriksa i Obeliksa.

Dzień 10.

 

Wracamy do Marrakeszu - popołudnie można spędzić robiąc ostatnie zakupy w medinie i chłonąc gwar miasta lub odpoczywając na tarasie w hotelu.

Dzień 11.

 

 

 

Powrót do Polski. 

Najbliższe wyprawy na Saharę:

 

18 - 28.11.2018 r.  (11 dni) wylot z Warszawy

 

02.01- 09.01.2019 r. (8 dni) wylot z Warszawy

 

16.01 - 25.01 (10 dni) wylot z Warszawy, powrót do Krakowa

 

17-27.02.2019 r. (11 dni) wylot z Warszawy

 

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko