maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                     wyprawy konne po maroku

maroc á cheval

                             

               wyprawy konne po maroku


Dzień 1

 

Przylatujecie do Marrakeszu lub Agadiru, ale wyruszacie od razu w drogę do Essaouiry. Z obu miast to ok. 3,5 h  drogi z przerwą na lunch. Dzisiejszy dzień to odpoczynek po podróży – pójście na plażę, ochłodzenie się w basenie, a wieczorem czeka nas wspólna kolacja.

Mieszkacie w wiosce Sidi Kaouki,  w willi z basenem.

 

 

Dzień 2

 

Rano śniadanko z świeżo wyciskanym sokiem i jedziemy do stajni. Nasze konie mieszkają 5 min. samochodem od willi, ale ścieżka jest piaszczysto wyboista, dlatego zajmuje to aż 5 minut :)  Przydzielamy konie i ruszamy w trasę.

Przed nami las tamaryszkowy, trochę górskich ścieżek, berberyjskich wiosek i ścieżek wśród arganów - trasa spokojniejsza, na zapoznanie się z końmi, dużo stępa, ale nie obędzie się bez galopów jeden za drugim. Po drodze zatrzymamy się na lunch - gdzieś pod arganowcami, żeby pod błękitnym niebem zjeść przygotowany przez naszego kucharza posiłek.

Na koniec dnia galop po plaży.

Popołudniem dotrzemy do naszej bazy. Wieczory to plaża lub basen lub wspominanie dnia przy herbacie, winie...i marokańska kolacja, jak co dzień.

 

Dzień 3

 

Po śniadaniu znów wyruszamy na całodzienną wyprawę. Tym razem kierujemy się w stronę Oceanu, by przedrzeć się przez wąskie ścieżki klifów i zejść na rozległe plaże. Podłoże na plażach zależne jest od przypływów i odpływów.  Czasem będziemy galopować w linii ochlapując się wodą, czasem  będzie mogli rozwinąć się na niemal całą szerokość plaży. Lunch przy wodospadach, w oazie, gdzie tuż za wydmą kryje się Atlantyk. W zależności od pogody będziemy mogli pobawić się z końmi w wodzie na oklep.

 

Dzień 4

 

Znów wyjeżdżamy na plażę, tym razem w stronę Essaouiry. Wspinamy się na wysokie klify i zjeżdżamy na wielkie wydmy uformowane na plaży.  Czeka nas dużo galopów, lunch pod eukaliptusami lub na plaży i powrót do domu stromymi skarpami.  

Widoki dziś będą wyjątkowe, ale też poziom trudności zjazdów nieco trudniejszy.

 

Dzień 5

 

Ostatni cały dzień konno - wjeżdżamy w wąwozy, mijamy berberyjskie kamienne domy i chaty rybackie, wspinamy się trochę w góry, by na drugą połowę dnia zjechać na plaże.

Nie obędzie się dziś bez wielu galopów.

 

 

 

 

Cena: 3500 pln

w tym: zakwaterowanie, jedzenie, transport z i na lotnisko, zwiedzanie Essaouiry, quady/wielbłądy/surfing (2h)

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 1 do 10 osób

 

dołącz do nas

RELAKS w SIDI KAOUKI

  1. pl
  2. en

Dzień 6

 

Dziś wszystko zależy od pogody, jeśli nie będzie wiało i będzie ciepło pojedziemy na oklep na plaże wykąpać się z końmi, pogalopować na oklep i pobawić się trochę w wodzie.

Jeśli jednak pogoda nam nie pozwoli zabierzemy Was na niezapomniane jazdy quadami. Jeśli nie jesteście miłośnikami motoryzacji, to czekają na Was wielbłądy, ewentualnie lekcja surfingu. Wybierzecie to, co kochacie najbardziej (tak, wiemy, że konie;).

Wieczorem jedziemy na 2 godzinną przejażdżkę na zachód słońca. 

 

 

 

 

Dzień 7

 

Essaouira - portowe miasto, gdzie kręcono między innymi Grę o Tron i Otella. Z przepięknymi murami fortecznymi, o które rozbijają się fale Oceanu.

W Essaouirze jest też port, z tym, co właśnie złowiono rano, targ rybny, mnóstwo kramów, sklepików etc. Czekają Was więc zakupy olejków arganowych, przypraw i wszystkich przepięknych rzeczy, które tu można znaleźć. 

Będzie można pójść też do lokalnego hammamu (łaźni), by się porządnie wymyć i wymasować po rajdzie.

Dzień 8

 

Home sweet home, czyli pożegnanie z marokańskim słońcem i powrót do domu. Odwozimy Was na lotnisko w Essaouirze, Agadirze lub Marrakeszu

TERMINY:

 

20-27/07/2021

01-08/05/2021

26/06 - 03/07/2021

04/09 - 11/09/2021

21/10 - 28/10/2021