Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

Jesteśmy lokalną stajnią, mieszczącą się nad Atlantykiem, 3 km od Essaouiry, w wiosce Diabat.

Najchętniej organizujemy długodystansowe rajdy, dzięki którym możemy pokazać Wam najlepsze widoki, najciekawsze miejsca i przejechać razem kawał drogi.

Ale wiem, że nie każdy jest gotowy na 6 dni w siodle z dala od cywilizacji, więc robimy również krótkie wyprawy, a dla tych, co wpadną do nas przejazdem i kilkugodzinne wycieczki na końskim grzbiecie.

 

 

My, czyli:

 

 

BRAHIM

 

Urodził się na pustyni, w rodzinie Nomadów. Całe życie spędził z końmi. Zajmuje się dobieraniem nowych koni, uczeniem ich i przygotowaniem do rajdów.

Jest doświadczonym przewodnikiem, dzięki czemu skutecznie dba o wasze bezpieczeństwo i wie, co sprawia Wam największą radość.

 

Świetnie zna trasy, często wiec je zmienia dla urozmaicenia, dlatego żaden rajd nie jest taki sam.

MAGDA

 

Polka, która postanowiła porzucić wygodne życie w Europie dla marokańskich rumaków. Regularnie w Maroku od 3 lat. Zajmuje się znajdowaniem baz noclegowych, rajdowym menu i przekonywaniem Was, że warto do nas przyjechać.

 

Jeśli nie znacie języka posłuży jako tłumacz i będzie pilnować by podczas rajdu było Wam dobrze i wygodnie.

PRINCE

 

Jeden z naszych pierwszych koni. Bardzo zrównoważony.  Czyta w myślach, co akurat jeździec chce zrobić. Nic go nie wyprowadza z równowagi, niczego się nie boi. Pewny siebie. Nigdy niepotrzebnie się nie spieszy, ale pod odpowiednim jeźdźcem potrafi zamienić się w prawdziwego ogiera. Zawsze jednak sprawdza na początku, kto będzie rządził w tej relacji i jeśli on, to bezpiecznie przewiezie Was przez rajd, ale jego tempem i na jego warunkach.  Rządzi w stadzie i jest bardzo poważany przez resztę.

MABROUK

 

Uwielbia galopy. Ale zachowuje stoicki spokój przed i nie ma żadnych problemów z zatrzymaniem się. Dobrze zbudowany, silny, ale bezproblemowy w prowadzeniu. Zdarza mu się podkłusowywać, jeśli mu się pozwoli, bo w przeciwieństwie do galopu, w stępie idzie wolno. Nie jest fanem wody. Nad strumykami okazuje się, że potrafi nieźle skakać i raczej woli trzymać się od zbliżających fal dalej niż bliżej. Mimo to dzielnie daje się wprowadzać do wody.

SAHARA

 

Dynamiczny koń, trochę z ADHD, rzadko umie stać spokojnie, ale to wynika tylko z jego temperamentu. Jest dobrze ułożony i bardzo stabilny w galopie. Lubi być na czele, nigdy nie zostaje w tyle i nie lubi, ja się go wyprzedza. Nie trzeba go zachęcać do pracy, ale też zawsze powie na co nie ma ochoty, choć to nie znaczy, że tego nie zrobi.

FARAS

 

Jest berberem raczej bez domieszki krwi arabskiej. Oaza spokoju, daje się prowadzić nawet naszemu psu. Jest całkowicie samoobsługowy. Galopują na nim osoby, które nieczęsto wsiadają na konia. Jest bardzo ambitny, ale daleko mu do szybkości koni z czołówki.

CALIN

 

Calin, czyli Pieszczoch. Imię mówi samo za siebie. Poza tym jest mięciutki, wygodny jak fotel, grzeczny i cały do kochania. Niczego się nie boi, chętnie galopuje, tylko w stępie trzeba go mocniej motywować. Jest wyjątkowo grzeczny i spokojny.

MOHAMED

 

Nasz drugi przewodnik. Podczas galopów zostaje z tyłu, żeby pozbierać wszystko, co zgubiliście w pędzie. Ewentualnie zostaje z tymi, których nie kręci prędkość i wolą spokojny, stabilny galop.  Kąpie się z Wami z końmi, pomaga we wszystkim i czuwa nad bezpieczeństwem.  

 

 

SALAMAT

 

Na górskich ścieżkach może wydawać się powolny i leniwy, ale Salamat ma w sobie duszę wyścigowca. Mimo że nie jest duży, to niewielu mu da radę. Pod pewnym jeźdźcem, który nie boi się szybkości pomknie jak strzała. Pod bardziej spokojnym stabilnie pogalopuje z towarzyszami. Jest bardzo sterowny i grzeczny, rozumie, że czasem trzeba pogalopować w linii za towarzyszami i pokłusować w szeregu. 

ARGAN

 

O pięknej sylwetce, trochę przypominający folbluta, jeden z najszybszych naszych koni. W stajni anioł, spokojny, patrzący na świat ze stoickim spokojem, na plaży zamienia się w torpedę. Nie rozumie zupełnie potrzeby takiego chodu jak kłus, skoro galop jest dużo fajniejszy. Uważa, że dromadery są trochę straszne, tak jak i różne strumyczki napotykane po drodze. 

IFTAN

 

Nasz najczystszy arab. Bardzo szybki, bardzo wygodny, ale nieco zaczepny wobec innych koni. Trzeba być dość uważnym, żeby Iftan zaraz któremuś nie pokazał jego miejsca w szeregu.  I chociaż Iftan jest bardzo grzeczny wobec jeźdźców, rzadko go oddajemy komuś  pod siodło. 

HATCHI

 

Nasz dzielny pies rajdowy. Mimo krótkich łapek chodzi na wszystkie wyprawy i przebiega więcej niż konie, ganiając razem z Hansem.  Poza tym ciężko pracuje pilnując koni, szczeka na nie, gdy zachowują się źle, galopuje po plażach i wpycha się do namiotów i łóżek. Trochę rozpieszczony przez rajdowiczów, więc wie co to jest spanie na rękach. 

HANS

 

W typie owczarka belgijskiego, również biega na wszystkie wyprawy, uwielbia się bawić na plaży i taplać w wodzie. Jest wielkim pieszczochem i bardzo cierpi, że nikt go nie chce brać na ręce jak Hatchiego.

TISCHKA

 

Znaleziona pod mostem jako mała, biała płacząca kulka. I niestety ma duszę kanapowca, a nie psa rajdowego.  Czasem próbuje z nami biegać i udało jej się przejść już kilka dni z końmi. Jednak na razie przekłada zabawę, pieszczochy i jedzenie nad latanie z czterokopytnymi po plaży. 

ITRI

 

Itri jest kochanym dzieciakiem i trzeba z nim postępować jak z wrażliwym dzieckiem. Nie znosi wędzidła i bardzo docenia jeśli jest się z nim delikatnym. Współpracuje wtedy grzecznie, galopuje dzielnie i robi wszystko, czego się od niego chce. Ale za mocna ręka powoduje, że współpraca może okazać się trudna. Itri nie przepada za zapachem wielbłądów, chyba mu śmierdzą, więc mijanie tych olbrzymów nie jest jego mocną stroną.

MOGADOR/EVEREST

 

Nasza czarna piękność. Jest łagodny, wygodny i bardzo bezpieczny. Koń bezproblemowy, ale ma ograniczenia w rozwinięciu prędkości. Galopuje bardzo żwawo i chętnie, ale nie dogoni najszybszych. Bardzo spokojnie i relaksacyjnie można pojechać rajd na jego grzbiecie.

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko