Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

MARRAKESZ - OUARZAZARTE - SAHARA -OURIKA - MARRAKESZ

 

6 dni

DZIEŃ 1  MARRAKESZ 

 

Przylatujemy do Marrakeszu.  To miasto tętniące życiem zawsze, o każdej porze roku. Grudzień to świetny czas na zwiedzenie miasta – nie ma już letnich upałów, które niemal uniemożliwiają wyjście na zewnątrz przed godziną 18, a nadal jest przyjemnie ciepło.

 

Z lotniska zabierzemy Was do riadu, żebyście mogli zostawić bagaże i zjeść szybki lunch.  Potem wyjdziemy zobaczyć miasto. Będzie czas na zobaczenie ogrodów Majorelle i grobowców Saadytów i pałacu Bahiaa- najbardziej znanych zabytków w Marrakeszu. 

Wieczorem może starczy czasu na spacer wśród straganów w starej medinie i wypicie świeżego soku na najbardziej znanym placu Dżmaa el Fnaa. 

 

Kolację zjemy w riadzie – z butelką wina i spędzimy wieczór na tarasie.

 

DZIEŃ 2 GÓRY ATLAS - AINT BEN HADDOU

 

Po śniadaniu zbieramy się w drogę na Saharę. Trasa będzie wiodła przez Atlas i przełęcz Tiznit T’ischka (2260 m). Zboczymy z głównej trasy, by pojechać bardziej górską drogą i zwiedzić po drodze Kashby - ufortfikowane budowle, mające kiedyś znaczenie obronne, aż dojedziemy do najbardziej znanej ufortyfikowanej wioski Aint Be Haddou - wpisanej na listę UNESCO i położonej niezwykle malowniczo, na wzniesieniu, z którego widać całą rozległą okolicę.

 

DZIEŃ 3 OUARZAZATE - ZAGORA

 

Dalszy etap podróży na Saharę będzie prowadził przez znane miasto Ouarzazate, w którym mieści się studio filmowe Atlas.

 

W studiu można zobaczyć kino od zaplecza, czyli konstrukcje, które grały w  znanych produkcjach filmowych., jak Asterix i Obelix, Kleopatra, Gladiator czy Grę o Tron.

 

Wszystkiego będzie można dotkną, zrobić zdjęcia, a na końcu obejrzeć filmową stajnię. 

 

Pod wieczór dojedziemy do Zagory - ostatniego dużego miasta przed Saharą. Na kolację zaprosimy Was do prawdziwych Berberów, a przenocujemy w dużych namiotach Nomadów.

 

 

DZIEŃ 4 M'HAMID - SAHARA

 

By zobaczyć największe saharyjskie wydmy musimy pokonać 100 km. Po drodze zobaczymy jak się wyrabia marokańską ceramikę i zjemy lunch w ostatniej osadzie przed końcem cywilizacji.

 

Zainstalujemy się w obozie na pustyni - całkiem wygodnym - to duże berberyjskie namioty, chroniące przed wiatrem i piaskiem z łóżkami i dywanami w środku. To jednak nadal tylko obóz, więc nalezy się nastawić bardziej na obcowanie z naturą niż na wygody.

DZIEŃ 5 SAHARA - OURIKA

 

Wschód słońca podziwiany na wydmie jest nie do opisania, więc zachęcamy do wstania wcześnie, by móc podziwiać czerwoną kulę wyłaniającą się zza piasku. 

 

Jeśli będziecie mieć ochotę okolice będzie można zwiedzić na wielbłądzim grzbiecie.

 

Przed nami długa droga - dziś wracamy przez Atlas i zatrzymamy się w górach - w dolinie Ourika. Zajedziemy na wieczór, więc całe piękno wodospadów i gór będzie można podziwiać następnego dnia.

DZIEŃ 6 OURIKA- MARRAKESZ

 

Zawieziemy Was nad wodospady i spędzimy pół dnia w górach. Po południem wybierzemy się w drogę powrotną do Marrakeszu. 

CENA: zależy od liczby osób, liczby dni, rodzaju zakwaterowania, rodzaju posiłków etc.. 

 

TERMIN: 5.12 - 10.12 lub inny zaproponowany przez Was

 

LICZBA OSÓB: 2 - 7

 

 

Skontaktuj się z nami

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko