maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                    wyprawy konne po maroku

maroc á cheval

                             

                  wyprawy konne po maroku

DZIEŃ 1

 

Przylatujemy do Marrakeszu, ale wyruszamy od razu w drogę nad Atlantyk do Essaouiry. Trasa zajmie nam ok. 3 h z przerwą na lunch. Dzisiejszy dzień mamy na odpoczynek po podróży i zwiedzenie miasta - twierdzy, o którą rozbijają się fale Atlantyku i która była wykorzystana w scenerii Gry o Tron, wąskich uliczek mediny wraz z kramami i portu rybnego. Na kolację warto wybrać się na owoce morza, ryby w jednej z licznych przyportowych knajpek.

 

DZIEŃ 2

 

Rano po śniadaniu jedziemy do stajni i wsiadamy na konie. To będzie spokojny dzień na zapoznanie się z końmi – dużo stępa, trochę kłusa i galopu  w linii po ubitych ścieżkach.  Dzisiejszy szlak będzie prowadził przez gaje arganowe, jeśli przyjedziecie na wiosnę – argany będą zapewne zielone po zimowych deszczach; na jesień krajobraz może być bardziej spalony letnim słońcem lub znów zielony, jeśli deszcz zdąży wrócić jesienią. Przy arganach spotkać można pasące się wielbłądy i kozy skaczące po drzewach w poszukiwaniu liści. Obóz rozbijemy niedaleko pozostałości po ogromnej plantacji trzciny cukrowej z XVI w.

 

DZIEŃ 3

 

To najdłuższy dzień rajdu. Przed nami trochę gór, rzek, oleandrów, by w końcu dotrzeć nad jezioro – to sztuczny zalew, wynik tamy, która reguluje zaopatrzenie w wodę pitną w Essaouirze oraz nawadnia grunty rolne - dlatego widać pozalewane palmy i nawet domostwa. Tafla wody lśni się przepięknie w słońcu i czasami przybiera barwę turkusową. Objedziemy połowę jeziora wąskimi ścieżkami, podziwiając wodę z góry. 

 

DZIEŃ 4

 

Znów ścieżka prowadzi nad jeziorem – objeżdżamy drugą część zalewu, wspinamy się w góry z końmi w ręku, by zjeść w końcu lunch w wyschniętym korycie rzeki.   Dalsza droga prowadzi wzdłuż arganów, szeroką ścieżką, która pozwoli na nieco kłusa i galopu, a także na trochę kontaktów towarzyskich i jechanie obok siebie, a nie w zastępie. Niedaleko przed biwakiem znajdziemy Spółdzielnię arganową – zaparkujemy konie nieopodal i odwiedzimy kobiety pracujące przy obróbce arganu i ich sklep z olejkami.  

 

 

 

DZIEŃ 5

 

Wyjeżdżamy spośród wszechobecnych arganów, krajobraz nieco się otwiera, widać duże przestrzenia, pola. Zjedziemy do wąwozu, gdzie napoimy konie i dalej wąskimi ścieżkami będziemy podążać nad Ocean.  Będzie dużo wąwozów, wąskich ścieżek, koryt rzek, a pod koniec dnia zza zakrętu wyłoni się tafla Antlatyku. Obóz rozbijamy na tyle blisko plaży, że będzie można wykąpać się w falach oceanu po ciężkim dniu.  

 

 

 

DZIEŃ 7

 

Ostatni dzień konno - od Essaouiry dzieli już nas tylko 26 km.  Przemierzymy je głównie plażami, z dużą ilością galopów, ale też z pięknymi widokami z klifów. Wjedziemy na wielkie wydmy, które na zdjęciach będzie można pomylić z pustynią. Zjemy lunch pod eukaliptusami i zaprowadzimy konie do stajni przez gaje tamaryszków. Pożegnanie z końmi, zakwaterowanie w wiosce Sidi Kaouki, w domu gościnnym z basenem. Można zostać, odpocząć przy lampce wina, a chętnych zawozimy do Essaouiry na ostatnie zakupy.

 

 

 

 

Cena: 3300 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 4 do 10 osób

 

 

Najbliższe terminy:

 

 

dołącz do nas

E-mail
imię i nazwisko
numer telefonu
data rajdu
07-14/10/2020
umiejętność jazdy konnej w terenie
waga
wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

SZLAK NAD JEZIOREM ZERRAR

DZIEŃ 6

 

Dzień rozpoczynamy od zejścia na plażę – ścieżką w śród arganów schodzimy na plażę, by przejechać ją w całości stępem, zawrócić i pobiec galopem. Na koniec chłodzenie końskich nóg w wodzie i prowadzimy konie w ręku przez wąski przesmyk na ścieżkę na klifie.  Aż do lunchu ocean będzie nam towarzyszył w dole, a my będziemy pokonywać wąskimi ścieżkami klify, by na lunch dojechać do oazy pod  malutkimi wodospadami. Jeśli nie będzie wiatru i będzie ciepło wykąpiemy się z końmi, pogalopujemy na oklep. A po lunchu czeka nas dużo galopów brzegiem morza.

 

 

 

DZIEŃ 8

 

Rano odwozimy Was do Marrakeszu na lot powrotny do domu.

 

 

 

  1. pl
  2. en