maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                    wyprawy konne po maroku

maroc á cheval

                             

               wyprawy konne po maroku

DZIEŃ 1

 

Przylatujemy do Marrakeszu, ale wyruszamy od razu w drogę nad Atlantyk do Essaouiry. Trasa zajmie nam ok. 3 h z przerwą na lunch. Dzisiejszy dzień mamy na odpoczynek po podróży i zwiedzenie miasta - twierdzy, o którą rozbijają się fale Atlantyku i która była wykorzystana w scenerii Gry o Tron, wąskich uliczek mediny wraz z kramami i portu rybnego. Na kolację warto wybrać się na owoce morza, ryby w jednej z licznych przyportowych knajpek.

 

DZIEŃ 2

 

Rano po śniadaniu jedziemy do stajni i wsiadamy na konie. To będzie spokojny dzień na zapoznanie się z końmi – dużo stępa, trochę kłusa i galopu  w linii po ubitych ścieżkach.  Dzisiejszy szlak będzie prowadził przez gaje arganowe, które na wiosnę  będą całe zielone po zimowych deszczach,podczas gdy na jesieni krajobraz będzie bardziej księżycowy. Przy arganach spotkać można pasące się wielbłądy i kozy, skaczące po drzewach w poszukiwaniu liści. Obóz rozbijemy niedaleko pozostałości po ogromnej plantacji trzciny cukrowej z XVI w.

 

DZIEŃ 3

 

To najdłuższy dzień rajdu. Przed nami trochę gór, rzek, oleandrów, by w końcu dotrzeć nad jezioro – to sztuczny zalew, wynik tamy, która reguluje zaopatrzenie w wodę pitną w Essaouirze oraz nawadnia grunty rolne - dlatego widać pozalewane palmy i nawet domostwa. Tafla wody lśni się przepięknie w słońcu i czasami przybiera barwę turkusową. Objedziemy połowę jeziora wąskimi ścieżkami, podziwiając wodę z góry. 

 

DZIEŃ 4

 

Znów ścieżka prowadzi nad jeziorem – objeżdżamy drugą część zalewu, wspinamy się w góry z końmi w ręku, by zjeść w końcu lunch w wyschniętym korycie rzeki.   Dalsza droga prowadzi wzdłuż arganów, szeroką ubitą ścieżką, która pozwoli na nieco kłusa i galopu. Niedaleko przed biwakiem znajdziemy Spółdzielnię arganową – zaparkujemy konie nieopodal i odwiedzimy kobiety pracujące przy obróbce arganu i ich sklep z olejkami.  

 

 

 

DZIEŃ 5

 

Wyjeżdżamy spośród wszechobecnych arganów, krajobraz nieco się otwiera, widać duże przestrzenia, pola. Zjedziemy do wąwozu, gdzie napoimy konie i dalej wąskimi ścieżkami będziemy podążać nad Ocean.  Będzie dużo wąwozów, ścieżynek, koryt rzek, a pod koniec dnia zza zakrętu wyłoni się tafla Antlatyku. Obóz rozbijamy na tyle blisko plaży, że będzie można wykąpać się w falach oceanu po ciężkim dniu.  

 

 

 

DZIEŃ 7

 

Ostatni dzień konno - od Essaouiry dzieli już nas tylko 26 km.  Przemierzymy je głównie plażami, z dużą ilością galopów, ale też z pięknymi widokami z klifów. Wjedziemy na wielkie wydmy, które na zdjęciach będzie można pomylić z pustynią. Zjemy lunch pod eukaliptusami i zaprowadzimy konie do stajni przez gaje tamaryszków. Pożegnanie z końmi, zakwaterowanie w wiosce Sidi Kaouki, w domu gościnnym z basenem. Można zostać, odpocząć przy lampce wina, a chętnych zawozimy do Essaouiry na ostatnie zakupy.

 

 

 

 

Cena: 3600 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 4 do 10 osób

 

 

Najbliższe terminy:

 

4-11/03/2022

 

 

dołącz do nas

E-mail
imię i nazwisko
numer telefonu
data rajdu
07-14/10/2020
umiejętność jazdy konnej w terenie
waga
wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

SZLAK NAD JEZIOREM ZERRAR

DZIEŃ 6

 

Dzień rozpoczynamy od zejścia na plażę – ścieżką w śród arganów schodzimy na plażę, by przejechać ją w całości stępem, zawrócić i pobiec galopem. Na koniec chłodzenie końskich nóg w wodzie i prowadzimy konie w ręku przez wąski przesmyk na ścieżkę na klifie.  Aż do lunchu ocean będzie nam towarzyszył w dole, a my będziemy pokonywać wąskimi ścieżkami klify, by na lunch dojechać do oazy pod  malutkimi wodospadami. Jeśli nie będzie wiatru i będzie ciepło wykąpiemy się z końmi, pogalopujemy na oklep. A po lunchu czeka nas dużo galopów brzegiem morza.

 

 


DZIEŃ 8

 

Rano odwozimy Was do Marrakeszu na lot powrotny do domu.

 

 

 

  1. pl
  2. en