maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                     wyprawy konne po maroku

maroc á cheval

                             

              wyprawy konne po maroku

DZIEŃ 1

 

Wszystkie nasze saharyjskie wyprawy rozpoczynamy w Marrakeszu i zostajemy pierwszy dzień w ochrowym mieście. Czekają na nas kolorowe dywany, góry przypraw, zapach skór, niekończące się kramy, korzenna kawa, słodki nugat, zaklinacze węży...wąskie uliczki, orientalne jedzenie, wysypujące się owoce, miliony oliwek...czyli w skrócie plac Jmaa El Fnaa. To tam dziś rozpoczniecie przygodę z Marokiem. W Marrakeszu można się zakochać lub go znienawidzić, ale na pewno warto go zobaczyć. Na koniec odpoczynek w riadzie, z kolacją na tarasie lub patio - wszystko w tradycyjnym marokańskim stylu.

 

 

DZIEŃ 2

 

Po śniadaniu ruszamy na południe - przez wysokie góry Atlas, drogą pełną zakrętów, wiraży, zmian wysokości, aż wjedziemy na ponad 2000 m, skąd roztacza się przepiękna panorama na okolicę. Góry nas długo nie opuszczą, droga nie jest łatwa, ale krajobrazy niezapomniane. Od księżycowych gór, po gaje kwitnących migdałów i wielkie plantacje palm daktylowych. Kierujemy się jednak bardziej na południe niż zwykle - do Foum Zguid, miasteczka przed Saharą. Nocleg w riadzie.

DZIEŃ 3 - DZIEŃ 6

 

Konno spędzamy 4 dni - jedziemy od Foum Zguid do M'hamid. Cała trasa to ok.140 km. Przed nami początkowo palmowe oazy, równiny pełne akacji  i traw. Powoli wjedziemy w bardziej księżycowy krajobraz, pełen gór i skał, by wjechać do Parku Narodowego Iriki. To miejsce, gdzie podczas deszczy tworzy się jezioro przyciągając okoliczną zwierzynę. To tam najłatwiej spotkać gazele i mnóstwo ptaków, w tym flamingi i gęsi. Na koniec czeka nas przeprawa przez wielkie piaski i wysokie wydmy. Kończymy w M'hamid - miasteczku znanym miejscowym głównie z kontrabandy. Tuż obok nadal będą się wynurzać duże piaskowe wydmy, paść się leniwie wielbłądy, chociaż cywilizacja już jest bardzo blisko. 

Podczas rajdu śpimy pod namiotami - oprócz dwóch nocy, kiedy rozgościmy się stałych obozowiskach na pustyni - będą tam duże berberyjskie namioty urządzone jak pokoje.

 

 

DZIEŃ 7 -8

 

Powrót do Marrakeszu przez góry Atlas. Nocleg w riadzie w Marrakeszu. Kolejnego dnia powrót do domu.

Cena: 3600 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 4 do 10 osób

 

Jedź z nami

Najbliższe terminy:

 

14/02/2022 - 21/02/2022

  1. pl
  2. en