maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                              wyprawy konne (i nie tylko) po maroku

              maroc á cheval

 

       wyprawy konne (i nie tylko) po maroku

DZIEŃ 1

 

Pierwszy dzień spędzamy w czerwonym mieście, na tłocznych i kolorowych uliczkach pełnych przypraw, dywanów, skór, wszechobecnych soukach, na których można dostać wszystko…Marrakesz tętni życiem, a między handlowymi straganami ukryte są perełki architektury arabskiej i piękne ogrody. Pałac Bahia, grobowce Saadytów, ogrody Majorelle, czy ukryty ogród (le jardin secret)...te wszystkie skarby Marrakeszu czekają na Was.  

Lunch na mieście, żebyście mogli jak najbardziej zaczerpnąć marokańskiego życia ulicy.

Nocleg w riadzie w medinie, z kolacją

DZIEŃ 3

 

Rano po śniadaniu jedziemy do stajni i wsiadamy na konie. To będzie spokojny dzień na zapoznanie się z końmi – dużo stępa, trochę kłusa i galopu w linii po ubitych ścieżkach. Dzisiejszy szlak będzie prowadził przez gaje arganowe. Przy arganach spotykają się pasące wielbłądy i kozy, skaczące po drzewach w poszukiwaniu liści. Obóz rozbijemy niedaleko pozostałości po ogromnej plantacji trzciny cukrowej z XVI w.

DZIEŃ 4

 

Zmierzamy w góry - przed nami do zdobycia spory szczyt – będziemy się wspinać i stromo schodzić w dół, a po zejściu czeka na nas zielona oaza w dolinie rzeki. Zielone palmy i bogata roślinność razem ze śpiewem ptaków mocno się wyróżnia na tle kamienistego krajobrazu gór. Koryto rzeki porośnięte jest oleandrami i trzciną cukrową. W wielu miejscach jednak pozostało samo koryto, a rzeka wyschła. Przejedziemy przez wąwozy, berberyjskie wioski, by dojechać do gajów arganowych. Niedaleko przed biwakiem znajdziemy Spółdzielnię arganową – zaparkujemy konie nieopodal i odwiedzimy kobiety pracujące przy obróbce arganu i ich sklep z olejkami.

 

DZIEŃ 5

 

Wyjeżdżamy spośród wszechobecnych arganów, krajobraz nieco się otwiera, widać duże przestrzenie, pola. Zjedziemy do wąwozu, gdzie napoimy konie i dalej wąskimi ścieżkami będzie podążać nad Ocean. Będzie dużo wąwozów, wąskich ścieżek, koryt rzek, a pod koniec dnia zza zakrętu wyłoni się tafla Atlantyku. Obóz rozbijamy na tyle blisko plaży, że będzie można wykąpać się w falach oceanu po ciężkim dniu.

 

 

DZIEŃ 7

 

Ostatni dzień konno - od Essaouiry dzieli już nas tylko 26 km. Przemierzymy je głównie plażami, z dużą ilością galopów, ale też z pięknymi widokami z klifów. Wjedziemy na wielkie wydmy, które na zdjęciach będzie można pomylić z pustynią. Zjemy lunch pod eukaliptusami i zaprowadzimy konie do stajni przez gaje tamaryszków. Pożegnanie z końmi i odwozimy Was do Essaouiry – czas na zakupy, kolację na mieście, zwiedzanie portu, murów fortecznych i podziwanie uderzającego w nie oceanu. Nocleg w hotelu w medinie w Essaouirze.

 

 

Cena: 3750 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 4 to 10 osób

 

 

 

dołącz do nas

E-mail
imię i nazwisko
numer telefonu
data
07-14/03/2021
poziom jazdy konnej w terenie
waga
wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

GÓRY i PLAŻE ESSAOUIRY

DZIEŃ 6

 

Dzień rozpoczynamy od zejścia na plażę – ścieżką w śród arganów schodzimy na piasek, by przejechać plażę w całości stępem, zawrócić i pobiec galopem. Na koniec chłodzenie końskich nóg w wodzie i prowadzimy konie w ręku przez wąski przesmyk na ścieżkę na klifie. Aż do lunchu ocean będzie nam towarzyszył w dole, a my będziemy pokonywać wąskimi ścieżkami klify, by na lunch dojechać do oazy pod malutkimi wodospadami. Jeśli nie będzie wiatru i będzie ciepło wykąpiemy się z końmi, pogalopujemy na oklep. A po lunchu czeka nas dużo galopów brzegiem morza.

 

 

DZIEŃ 8

 

Po śniadaniu odwozimy Was na lotnisko w Marrakeszu.

 

DZIEŃ 2

 

 

Późnym popołudniem ruszamy w drogę nad Atlantyk - do wioski Sidi Kaouki, gdzie mamy naszą stajnię. 

Nocleg w domu gościnnym z basenem, niedaleko plaży.  

 

 

Najbliższe terminy:   09-16/10/2022

 

  1. pl
  2. en