maroc à cheval

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

maroko

maroc à cheval   

sidi kaouki/essaouira

zagora

 

                          maroko                           

maroc à cheval                  sidi kaouki

essaouira  / zagora

                      

maroko                        

 

magda

+48 502 548 819 (whatsapp)

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

magda

+48 502 548 819 whatsapp

+212 708 078 380

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval s.a.r.l.

sidi kaouki/essaouira

zagora (zimą)

maroko

+212 708 078 380  magda

+212 662 788 974  brahim

+ 48 502 548 819 (whatsapp) magda

 

magda@marocacheval.com

maroc à cheval

                                     wyprawy konne po maroku

maroc á cheval

                             

               wyprawy konne po maroku

DZIEŃ 1

 

Marrakesz.....kolorowe dywany, góry przypraw, zapach skór, niekończące się kramy, korzenna kawa, słodki nugat, zaklinacze węży...wąskie uliczki, orientalne jedzenie, wysypujące się owoce, miliony oliwek...oto plac Jmaa El Fnaa. To tam dziś rozpoczniecie przygodę z Marokiem. W Marrakeszu można się zakochać lub go znienawidzić, ale na pewno warto go zobaczyć. Na koniec odpoczynek w riadzie, z kolacją na tarasie lub patio - wszystko w tradycyjnym marokańskim stylu.

 

DZIEŃ 2

 

Atlas, czyli sięgamy chmur - wioski z kwitnącymi migdałami, zazielenione oazy po jesiennych deszczach, i szczyty pokryte biała pokrywą. W górach zima - białe chmury spotykają białe szczyty.  Droga jest kręta i wciąż w górę, aż wjeżdżamy w księżycowy krajobraz AntyAtlasu. Ouarzazate, czyli marokańskie Hollywood - studia filmowe, krajobrazy znane z filmów. W końcu niekończące się gaje palmowe - daktylowce - najstarsze drzewa owocowe na świecie. I w końcu pojawia się przed nami Zagora ostatnie duże miasto przed pustynią, gdzie w sezonie zimowym prowadzimy naszą stajnię. Odpoczywamy w hotelu - tradycyjnie marokańskim, ale jak różnym od riadu w Marrakeszu! Południe Maroka to zupełnie inna kultura i styl budownictwa. 

DZIEŃ 3

 

Przestępujecie z nogi na nogę, żeby zobaczyć rumaki? To ten dzień! Jedziemy do stajni, gdzie my już pracujemy od rana, siodłamy konie, pakujemy wszystko na biwaki, gotujemy lunch, wypełniamy sakwy. Dziś tylko wskakujecie w siodło, poznajecie się ze swoim towarzyszem podróży, znajdujecie wspólny język i podziwiacie krajobrazy. Czyszczenie i siodłanie zostawiamy Wam na kolejne dni.  Przed nami górzyste tereny Zagory aż przecinamy rzekę Draa. Przed nami hamada, w oddali najdłuższe pasmo gór w Maroku - Bani, które otaczają całą okolicę. Przed nami jeszcze rzeka, jeszcze wioska, trochę galopów, aż dotrzemy do palmowej oazy u stóp gór, gdzie rozbijamy obóz.

A tam już tylko karmienie koni, rozmowy, ognisko, marokańska kolacja, bębny, zabawa, wschód księżyca, droga mleczna, czyli wieczór jak co dzień na Saharze.

 

 

DZIEŃ 4

 

Znów Draa - miejscami zarastająca, miejscami zdradziecko głęboka, ale wjeżdżamy w nią konno.  Południe nas woła, Sahara na nas czeka. geograficzna granica pustyni jeszcze przed nami. Niech Was nie zwiedzie nazwa - pustynia nie jest pusta.  Pustynia to nie tylko piasek.  To góry, przeróżne formacje skalne, to roślinność, to ogromne przestrzenie, to rzeka, to oazy.  Lunch na półce skalnej z widokiem na okolicę po śródku niczego? To nasz dzisiejszy postój. Jeśli kogoś zobaczymy to będą to Nomadzi ze swoimi stadami. 

Pierwsze wydmy przed nami - obóz między piaszczystymi górami z zachodzącym słońcem w tle.

DZIEŃ 5

 

Wydmy i piach, miękkie piaszczyste góry, ale jeszcze nie tak wysokie. Za nimi porzucone ogrody, wyschnięte z braku wody, wielkie przestrzenie z ubitą ziemią, suchą, pękającą. W oddali znów góry, wrota Sahary. To za nimi zaczyna się geograficzna pustynia. To tam pozwolimy naszym koniom na wyścig, galop po ubitej ziemi, zostawimy za  sobą tylko piach, pyły kurzu by z dużą dozą adrenaliny dojechać do obozu - tym razem czekają na nas dywany, łóżka na pustyni, wielkie namioty, poduszki, świece, prysznic i gorąca woda, marokańska ceramika, czyli luksus na wielkim piasku. 

 

Cena: 3900 pln

cena nie zawiera biletu lotniczego

grupa: od 4 do 10 osób

 

Jedź z nami

 

DZIEŃ 6

 

Wydmy i wydmy, tamaryszki, mnóstwo miejsc do galopów, gazele i liski pustynne (przy odrobienie szczęścia), trawy i akacje.Nasz azymut to niemal zawsze góry. Dziś znów obóz pod wielką akcją u stóp gór z spektakularnymi zachodami słońca, wielkimi gwiazdami i spadającymi kometami. Wszystkie najpiękniejsze zdjęcia zachodów słońca są stąd.

 

DZIEŃ 7

 

Góry i góry, hamady, jedziemy wzdłuż pasma górskiego, przechodzimy przez przełęcz i zasiadamy na lunch pod tamaryszkami. A potem znów góry....dziś jest górski dzień, z wspinaczką, konie będę szły obok nas, krok w krok, dzielnie pokonując kolejne kamienie i wysokości. Nagroda - roztaczająca się panorama równin i galop z górami i zachodzącym słońcem w tle. Do obozu wjedziemy galopem.

Ostatnia noc pod rozgwieżdżonym niebem, ze spektaklem pomarańczowego księżyca, który nagle pojawia się na nieboskłonie, z  wiatrem, ogniskiem i całą dziką naturą Sahary. 

 

DZIEŃ 8

 

Ostatni dzień z Waszymi końskim przyjaciółmi. Po 6 wspólnie spędzonych dniach wierzymy, że stali się Waszymi najlepszymi towarzyszami podróży. Pokazali Wam świat ze swojego grzbietu. Dziś krócej, ale intensywnie, podkręcamy tempo - dużo galopów, również wąskimi ścieżkami przez wioski, zakręty, pośród podmiejskich ogrodów. I znów rzeka - może być rwąca i głęboka, a może okazać się że zamoczymy tylko kopyta. Rzeki w Maroku pojawiają się i znikają. Pożegnanie z końmi, lunch i już miejskie przyjemności -

 zakupy, hammam, henna i odpoczynek.

 

DOLINA RZEKI DRAA

Najbliższe terminy:

 

10/11 - 19/11/2021

 

  1. pl
  2. en

 

DZIEŃ 9

 

Powrót do zgiełku miasta...po kilku dniach na pustkowiu miasto wyda Wam się huczne, przepełnione, bardzo zajęte i pełne pośpiechu. Możecie uciec przed jego natarczywością na dach riadu lub zatopić się ponownie w tętniącym życiu Marrakeszu.   

 

 

DZIEŃ 10

 

Home, sweet home, czyli podróż do domu.

E-mail
imię i nazwisko:
numer telefonu:
data rajdu
poziom jazdy konnej w terenie
wiadomość:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!