Maroc à Cheval

 

Wyprawy konne (i nie tylko) po Maroku

  1. pl
  2. en

Wyprawa szlakiem Agadir - Essaouira trwa 8 dni, w tym 6 spędzamy w siodle.

 

Trasa prowadzi cały czas wzdłuż Oceanu, jednak w pierwsze dni wjeżdżamy w góry i wodę podziwiamy z wysoka. Podczas rajdu jest kilka okazji do kąpieli, również z końmi.

 

Trasę robimy od marca do listopada.  Jest najlepsza na ciepłe miesiące, jak maj, czerwiec, sierpień i wrzesień.

 

Na rajd zabieramy maksymalnie 10 osób jeżdżących konno. 

Dzień 1.

 

Przylatujemy do Marrakeszu i zostajemy tam cały dzień. Można wypoczywać na tarasie w riadzie lub wybrać się w miasto, w wąskie uliczki mediny, miedzy tysiące sprzedawców 1001 rzeczy.  Wprawdzie Marrakesz kusi kolorami i mnóstwem miejsc do jedzenia, to zapewniamy kolację w riadzie - domową i najlepszą, z butelką wina.

 

 

Dzień 2.

 

Z samego rana wyruszamy na zachód, w stronę Atlantyku - konie czekają na nas już w Tamri - wiosce nad Oceanem, słynnej z uprawy bananów.  W drodze będziemy ok 4 h - lunch zjemy po dojechaniu na miejsce, już z naszą ekipą i zaraz potem wyruszamy konno. Trasa wiedzie wzdłuż klifów, z Oceanem w dole. Na koniec wjeżdżamy w góry, gdzie mamy obóz z panoramą na zachodzące słońce i Ocean. 

Dzień 3.

 

To jest górski dzień - przejeżdżamy przez wioskę i wjeżdżamy do Arganowego Parku Krajobrazowego.  Lunch jemy pod arganowcami i śpimy również w towarzystwie drzew arganowych.

Dzień 4.

 

Powoli schodzimy z gór. Zejście będzie kamieniste, a w oddali będzie widać szmaragd wody.  Lunch zjemy na plaży i będziemy mogli pobawić się z końmi w wodzie.  

 

 

Dzień 5.

 

Rozpoczynamy galopami po plaży. Wjechaliśmy już w rejon pustych i dużych plaż, na których możemy puścić wodze naszym koniom. Po lunchu znów wjeżdżamy trochę wyżej, by rozbić obóz na skarpie z magicznym widokiem na morze.  Jeśli tylko pogoda na to pozwoli zjedziemy konno na oklep, by popływać z końmi.

Dzień 6.

 

Schodzimy na plaże, na galopy. Dalsza część trasy to klify, popas w oazie pod wodospadami, gdzie za wielką wydmą kryje się Atlantyk.  Po lunchu znów galopujemy, by dotrzeć do Sidi Kauki.

 

Dzień 7.

 

Ostatni dzień konno - od Essaouiry dzieli już nas tylko 26 km.  Przemierzymy je głównie plażami, z dużą ilością galopów.  

Popołudnie spędzimy już w mieście - z czasem wolnym na zakupy, jedzenie w porcie i zwiedzanie twierdzy, która grała w Grze o Tron.

Dzień 8.

 

Wracamy rano do Marrakeszu, skąd mamy wylot.

Najbliższe wyprawy Wybrzeżem Atlantyku:

 

10 - 17.06.2020 r.

 

 09 -  16.09.2020 r.

 

27.09 - 4.10.2020 r.

 

Plan wyprawy i trasa może ulec zmianie w zależności od pogody, poziomu jazdy uczestników i wszystkich innych nieprzewidzianych okoliczności. 

Opcje zapłaty

Magda 

+48 502 548 819

+212 654 318 911

Brahim 

+212 643 497 519

 

magda@marocacheval.com

 

Essaouira - Sidi Kauki - Maroko